4 דרכים פשוטות לעזור לכדור הארץ

earth-global-globe-87651בעוד שבוע יחול יום כדור הארץ, והשנה הוא יעמוד בסימן “עולם ללא זיהום פלסטיק”.

הפלסטיק מסתמן כאחת הבעיות הגדולות שלנו. חלקיקי פלסטיק קטנטנים מוצאים את דרכם למי הים, ומשם למערכת העיכול של דגים ויצורים ימיים אחרים. לאחרונה התפרסם שחלקיקי פלסטיק נמצאים גם במי התהום ולעתים גם במי השתיה שלנו. באוקיינוס השקט מצאו “אי” בגודל של צרפת, המורכב כולו מבקבוקי פלסטיק ופסולת פלסטיק.

זוהי בעיה שכל העולם מתמודד איתה ודווקא בישראל אין הרבה מודעות לכך, והשימוש בבקבוקי שתיה, כלים חד פעמיים ובשקיות ניילון נפוץ מאוד.

לקראת יום כדור הארץ שיחול בשבוע הבא, התפרסמה ב Ynet כתבה עם 7 טיפים לשמירה על כדור הארץ, טיפ אחד לכל יום בשבוע.
אספנו את הטיפים שהכי רלוונטים גם ליום העצמאות שיחול השבוע:

 1. הפחיתו ככל שניתן את השימוש בכלים חד פעמיים – אין שום דבר חד פעמי בכלים חד פעמיים. כלי הפלסטיק נשארים מאות ואלפי שנים ואינם מתפרקים. וכשהם כבר כן מתפרקים – חלקיקי הפלסטיק מגיעים למי הים ולמי השתיה שלנו, מזהמים אותם ונכנסים לנו לתוך הגוף.
  אם אתם עורכים פיקניק ביום העצמאות הקרוב – בקשו מכל המשתתפים להביא איתם כלי אוכל וכוסות רב פעמיים, אותם תוכלו לשטוף לאחר השימוש ולהפחית במידה עצונה את הזיהום.
  אם אין ברירה – השקיעו בכלים חד פעמיים מחומרים מתכלים, כמו תירס, במבוק וקנה סוכר. הם מעט יותר יקרים אך פחות מזהמים.
 2. קשיות שתיה – אחד המוצרים החד פעמיים הנפוצים בעולם הוא קשיות שתיה. הקשיות מגיעות לים, בעלי חיים בולעים אותם ונחנקים למוות.
  בפעם הבאה שאתם קונים משקה כלשהו – בקשו אותו בלי קשית.
 3. הפחיתו בצריכת בשר – תעשיית הבשר היא התעשייה שאולי פוגעת הכי הרבה בכדור הארץ ומכלה מקורות קיום חיוניים. תעשיית הבקר גוררת הרס מסיבי של יערות גשם, לצורך שטחי מרעה, זיהום קרקע ומים בהיקפים עצומים, וכן שימוש במים גם לגידול הבקר עצמו וגם להשקיית שדות תירס, שנועדו להאכלת הבקר.
  בנוסף, העדרים הגדולים משחררים כמויות עצומות של גזים, שמגבירים את אפקט החממה באופן משמעותי.
  בהמשך השבוע ניתן לכם המלצות ושפע של מתכונים ורעיונות ליום העצמאות, בריאים, טעימים ולא בשריים.
 4. לכו ברגל, סעו באופניים או השתמשו בתחבורה ציבורית – פחות דלק משמעו אוויר נקי יותר לכולנו. הליכה ברגל או רכיבה על אופניים טובה מאוד לבריאות ולנפש. השאירו את הרכב בחניה עד כמה שאפשר. גם ביום העצמאות, מיצאו לכם מקום בילוי קרוב לבית, צאו לטיול רגלי, נצלו את היום לבילוי עם חברים ועם המשפחה.

לכתבה המלאה ב Ynet לחצו כאן >>

ושכל יום יהיה יום כדור הארץ ויום העצמאות!

מערכת האתר

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!