5 עובדות מפתיעות על אקנה במבוגרים

freedigitalphotos.net | By David Castillo Dominici

חשבתן שעברתן את שנות העשרה והאפשרות של התפרצות האקנה מאחוריכן? לצערנו זאת טעות נפוצה. נשים רבות שעברו מזמן את גיל 20 חוות אפילו בפעם הראשונה את ההתמודדות מול הופעת הפצעונים האדומים, בעיקר על הפנים, אבל לא פעם גם על הצוואר, החזה והכתפיים.

מהן הסיבות לאקנה מבוגרים?

אחת הסיבות להופעת אקנה בגיל מאוחר נובעת כתוצאה מחוסן איזון הורומונלי ולכן אצל נשים היא עלולה להופיע במהלך ההריון, בתקופה שלפני גיל המעבר ובגיל המעבר עצמו.

סיבות נוספות להופעת אקנה בגיל מאוחר יכולות להיות כתוצאה מדיאטות, לחץ נפשי, תסמונת השחלה הפוליציסטית, תסמונת קדם וסתית (PMS) ואף עישון.

5 עובדות על אקנה  במבוגרים:

1. בשונה מאקנה שבני נוער סובלים ממנו, המופיעה לרוב בלחיים, במצח ועל האף, אקנה מבוגרים מופיע יותר בסנטר, בצוואר ובקו הלסת.

2. אם אתן נוטלות תרופות המכילות סטרואידים, כדאי לבדוק אם הן לא הגורם להופעת הפצעים.

3. ניקוי הפנים אכן עוזר במניעת התפרצות של אקנה אצל מבוגרים. הקפידו על שגרת ניקוי פנים קבועה ובכך תמנעו מהנקבוביות שלכן להיסתם ולהתפתח לפצעונים.

4. “שוקולד מעודד הופעת אקנה” – למעשה מדובר ברגישות שאחראי לה הלקטוז, כלומר באופן כללי מוצרי החלב עלולים לגרום להופעת הפצעונים המטרידים לכן אם אתן בכל זאת מתקשות להיפרד מהשוקולד, העדיפו שוקולד מריר על פני שוקולד חלב.

5. ככל שאנו מתבגרות כך אנו רוצות להוסיף לחות לעורנו. לנשים בעלות עור רגיש, מוצרים על בסיס שמן עלולים לסתום את הנקבוביות ולגרום להופעת הפצעים. לכן אם את חושדת כי קרם הפנים, המייקאפ או אפילו קרם השיער (אם יש למשל פוני הנוגע בפנים) גורמים להתפרצות הפצעונים, כדאי לנסות ולהחליף אותם.

טיפול מוכח ללא כימיקלים שמאפשר להיפטר מאקנה בזמן קצר >>

מערכת האתר

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

תגיות
המדריך המלא לירידה במשקל!