10 טיפולי האנטיאייג’ינג שכדאי לכן להכיר

אף אישה לא יכולה למנוע את הזדקנות הגוף שלה, תהליך טבעי לכל דבר ועניין. עדיין, עם “תופעות הלוואי” של הגיל המבוגר יש בהחלט מה לעשות. אנטי אייג’ינג – או “עיכוב תהליכי הזדקנות” – הוא תחום רפואי וקוסמטי ששם לו למטרה להאט את תהליכי ההזדקנות ובמידה רבה את התסמינים החיצוניים שלה של גבי הגוף והעור. זהו עולם רחב של טיפולים פוטנציאליים, מתוכם בחרנו עשרה שיכולים לעשות עבורכן את ההבדל.

1. פילינג

העור הוא אחד הנפגעים העיקריים של תהליכי ההזדקנות והבסיס לרוב טיפולי האנטי אייג’ינג. פילינג הוא טיפול שיכול להחזיר את העור אחורה לא מעט שנים. בטיפול פילינג מקלפים את שכבות העור החיצוניות, עליהן מופיעים עם השנים כל אותם קמטים, צלקות ופצעים. פילינג פשוט יפחית את הביטויים הפיזיים הלא נעימים האלו, בעוד שפילינג מורכב עשוי אף להאיץ בנייה וצמיחה מחודשת של העור.

2. מזותרפיה

מזותרפיה הוא סוג נוסף של טיפולים שמטרתם לחדש ולרענן את מראה העור. השימוש העיקרי של המזותרפיה הוא טיפול בכאב, אבל בהקשר הנוכחי הטיפולים עשויים לסייע “להצעיר” את מראה הגוף. הטיפול מבוסס על הזרקת תרכובת חומרים (“קוקטיילים”), בהם ויטמינים, תרופות, חומרים הומיאופתיים, מינרלים ועוד.

3. טיפולי לייזר

טיפולי לייזר משמשים את האדם ברפואה המודרנית כבר עשרות שנים, וגם בשדה המשחק של אנטי אייג’ינג יש להם מקום. מכשירי לייזר עשויים לחדור לשכבות העור ולהסיר את השכבות העליונות, בהן מופיעים עם השנים פגעי הזמן. לאחר מכן צפוי לצמוח עור “חדש” וצעיר הרבה יותר.

4. הזרקות בוטוקס

חומרי המילוי השונים הם שחקנים מרכזיים בשדה המשחק הרפואי-קוסמטי. הזרקות בוטוקס מסייעות להעלים את קמטי ההבעה, המופיעים עם השנים באזורים בולטים בפנים. הסיבה היא שהבוטוקס למעשה משתק את השרירים האחראיים לקמטים אלו.

5. הזרקת חומרים למילוי קמטים

המדובר בחומרים ייעודיים אשר מעלימים את הקמטים בצורה מעט שונה מאשר הבוטוקס. מטרת החומרים האלו, ביניהם חומצה היאלורונית על סוגיה, טסיות דם, שומן עצמי ואחרים, היא למלא את החריצים הנוצרים בעור עם השנים ולהביא להחלקתו.

6. מתיחת פנים באמצעות חוטים

טיפול שהפך לנפוץ במיוחד בשנים האחרונות. הוא מבוסס על ביצוע תפרים, באמצעות החדרה של חוטים נספגים מתחת לעור, דחיסת רקמות הפנים הרכות והאצת היצירה של קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית. הטיפול אינו פולשני, ניתן לביצוע בכמה אזורי גוף בו זמנית ואינו כרוך בסיכונים משמעותיים או בתקופת התאוששות ארוכה.

7. טיפול ביומימטי

פתרון הוליסטי המשלב בתוכו כמה פונקציות. ראשית, מדובר כאן במיצוק העור תוך שימוש במכשיר המחמם את הרקמות ומעודד בכך את הייצור העצמי של הקולגן והאלסטין. הטיפול מושלם באמצעות תכשירים ייעודיים הנמרחים על עור הפנים וחודרים אליו.

8. מילוי שקעים

ההזדקנות של הפנים עלולה לכלול השלכות לא נעימות, דוגמת הידללות רקמות השומן התת עורי, צניחת העור ויצירת שקעים לא אסתטיים. מילוי שקעים, הנעשה באמצעות החדרת חומרים שונים (ובעיקר חומצה היאלורונית המיועדת למטרה הזו בדיוק), עשוי להצעיר את העור ולהחזיר אליו את העמידות והגמישות שעלולים להיפגע עם השנים.

9. טיפולי פיגמנטציה

הופעת פגעי פיגמנטיה וכתמים עלולה להתרחש עם השנים, אבל בהחלט יש לה כיום פתרונות. טיפולי פיגמנטציה באמצעות לייזר עשויים להביא לטשטוש ולהעלמת הכתמים עם הזמן. ההתבססות כאן היא על מכשירי לייזר אשר מביאים לפירוקו של פיגמנט הצבע לחלקיקים זעירים וליצירת חורים מיקרוסקופיים. אלו מביאים, לאחר החלמת העור, לגידול רקמה בריאה.

10. טיפולי קוסמטיקה טבעית

קטגוריה רחבה של טיפולים ומוצרים המסייעים להצערת הגוף, לחידושו ולריענון העור. המכנה המשותף ביניהם הוא התבססות על חומרים מהטבע הנחשבים לבטוחים לשימוש, לרבות צמחי מרפא, שמנים, תוספי תזונה, פירות, ירקות ועוד.

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!