בעקבות התחקיר ששודר אתמול – 5 עובדות מעניינות על שמן זית

 • שמן זית הוא אחד משמני המאכל הבריאים ביותר, כאשר מדובר על שמן זית איכותי הוא עשיר בחומצות וויטמינים חיוניים.  אתמול שודר בכלבוטק תחקיר בנושא שמן הזית שמוכרים לנו בחנויות. נמצאו מותגים שכלל אינם ראויים למאכל, אבל כאשר שמן הזית איכותי אפשר ליהנות ממגוון יתרונות בריאותיים.

  הנה 5 עובדות שאולי לא ידעתן על שמן זית:

  1. שמן זית משפר את תוחלת החיים – מחקרים הראו כי אנשים במזרח התיכון חיים שנים רבות יותר, החוקרים מאמינים כי אחד ההסברים לכך הוא ששמן הזית הוא מרכיב עיקרי בתזונה הים תיכונית.
  2. שמן זית יעיל ללב – מחקרים הראו כי צריכה של שמן זית מורידה את לחץ הדם, משפרת את רמות השומנים בדם וכך למעשה מפחית את הסיכון למחלות לב ושבץ.
  3. אפשר להשמין משמן זית – בגלל שכולם יודעים ששמן זית בריא (וזה אכן נכון) אנשים רבים חושבים בטעות כי הם יכולים לאכול אותו ללא הגבלה. חשוב לדעת כי שמן זית, על כל מרכיביו הבריאים, עשיר בקלוריות לכן מומלץ לשים לב לכמויות.  זכרו כי שמן הזית הוא עדיין שמן, כלומר אם אוכלים ממנו יותר מדי עולים במשקל.
  4. אפשר לטגן בשמן זית – בעבר הייתה דעה ששמן זית לא בריא לטיגון עמוק, כיום ידוע כי שמן זית באיכות גבוהה טוב גם בטיגון עמוק כל עוד שומרים על טמפרטורת טיגון נמוכה יחסית, כלומר כזאת שלא עוברת את נקודת העישון שלו, כך השמן לא יפגע בתהליך הטיגון ולא יהפך לשומן טראנס שכידוע מזיק לבריאות.
  5. טיפול במניעת אוסטאופורוזיס – אחת התופעות הקשות המאפיינות נשים לקראת גיל המעבר היא ירידה בצפיפות העצם, מדענים מנסים להראות כי לאחר בדיקות מעבדה חיוביות נמצא ששמן זית יוכל בעתיד לסייע לנשים החולות באוסטאופורוזיס.

   אז עכשיו כשאתן יודעות איך לבחור שמן זית איכותי, אפשר ליהנות מכל היתרונות החיוניים לבריאותינו.

  [Image courtesy of m_bartosch  FreeDigitalPhotos.net]

  מערכת האתר

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!