שמן אתרי לבנדר לטיפול בכוויות

freedigitalphotos.net | By Willem Siers

freedigitalphotos.net | By Willem Siers

את השימוש בשמן אתרי לבנדר לטיפול בכוויות ניסיתי על עצמי ועל בני משפחתי פעמים אין ספור ובכל פעם אני מתפלאת מחדש מעוצמת הריפוי ומהירותו.

מניסיון של חמש עשרה שנים, יעילותו של הלבנדר פי כמה מכל תכשיר רפואי אחר.  לצערי, פעילות השמנים האתריים לרוב אינה מוכרת ברפואה הקונבנציונאלית, למרות מחקרים מדעיים רבים, אם כי ישנם בתי חולים שהתחילו להנהיג שימוש בשמנים אתריים לאחר ניתוחים ולידה.

השם “לבנדר” מתייחס לרוב למין המוכר – האזוביון הרפואי (Lavandula angustifolia).  השמן האתרי המופק מעלי הלבנדר מהווה אנטיביוטיקה טבעית, מחטא, מרגיע, מונע היוצרות צלקת, מעודד התחדשות תאים מהירה ויעיל כמעורר ולהקלת מצבי רוח.

מכיוון שמטפטפים את הלבנדר גם על פצעים פתוחים, חשוב להקפיד על שמן טהור ומשובח ממקור מהימן.

כיצד מטפלים בכוויות באמצעות שמן אתרי לבנדר?

מטפטפים מספר טיפות של שמן לבנדר נקי ישירות ומיידית לאחר הכוויה (טפטוף מספר שעות לאחר כוויה מאבד את האפקט) לא שוטפים במים ולא מוסיפים שום חומר אחר.  חוזרים על הפעולה 4 פעמים נוספות כל 15 דקות וממשיכים בטיפול עוד יומיים-שלושה פעמיים עד שלוש ביום.  כאב הצריבה פוחת די מהר, אבל מה שהכי מפתיע הוא שהכוויה לא מפתחת שלפוחיות ולא נשארת צלקת.

במידת הצורך יש לחבוש את האזור בגאזה מכותנה מרוחה בחמאת שיאה על מנת להגן מפני מגע על הכוויה.

המתואר נכון לכוויות קלות עד בינוניות (דרגה 1-2) מחפץ חם (תבנית שהוצאה מהתנור, מגהץ לוהט, מים רותחים, שמן חם ועוד). חשוב לפעול בשיקול דעת ולפנות לבית חולים במידת הצורך על מנת לאבחן את דרגת הכוויה. דרגת הכוויה תלויה בעומקה יותר מאשר בשטחה. כוויות חשמל עלולות להטעות, מכיוון שהנזק עלול להתפשט עמוק מתחת לעור. סיכון נוסף בכוויות הוא ההלם, שעשוי להתפתח רק מספר שעות לאחר התאונה. דרגת ההלם תלויה בשטח הכוויה.

לפיכך מומלץ להשתמש בשמן לבנדר מיידית אך בתבונה ובאחריות ולהקפיד לעקוב אחר סימני זיהום אפשריים.

למאמר השלם של מלכה

מלכה פלדשטיין -מטפלת מינית והוליסטית ופיזיותרפיסטית

מלכה פלדשטיין

מטפלת מינית והוליסטית
פיזיותרפיסטית


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!