על מיניות, זוגיות ואהבה לשנה החדשה

 • freedigitalphotos.net | By photostock

  freedigitalphotos.net | By photostock

  אנו חיים בתקופה מפעימה של שינויים מהירים שפע רב וחופש אינסופי.  הבלבול הגדול ביותר נמצא בתחום הזוגיות והמיניות, שם נפתחו בפנינו צורות חיים שונות של ביחד ולחוד.

  החופש הזה מאד מבלבל, משום שעל פניו קל מאד לעבור מאופציה אחת לאחרת. “זה לא עובד, טוב, בוא נשחרר ונעבור הלאה.” סף התסכול שבני אדם מוכנים לחיות בו היום נמוך כמו קלות הלייק של פוסט בפייסבוק.

  המשותף לכולנו הוא הצורך לאהוב ולחוש נאהבים, לחוש את החיבור האנושי, החום, הדאגה, הפרגון ההדדי. לחוות אינטימיות.

  מכל האלמנטים המרכיבים מערכות יחסים, האלמנט המיני הוא המורכב ביותר. זו האש בכל המובנים. זה מה שמלהיב ומצית, זה מה שמתיך ומחבר, זה מה ששורף ומפרק.

  ואף אחד לא לימד אותנו איך מבשלים על האש הזאת תבשילים נפלאים מבלי לשרוף אותם כליל.

  היום, לאחר 30 שנות זוגיות אני יכולה לומר שזה אפשרי, לבנות מערכת יחסים שיש בה אהבה שהולכת וגדלה עם השנים, עם פרגון הדדי, מקום לביחד וגם ללחוד, ומיניות שמשתפרת עם השנים ככל שמסירים את העכבות הבושה והאשמה, את הדעות הקדומות ואת ההטפות החברתיות המשדרות מסרים סותרים.

  לקראת השנה החדשה, חשבתי על כמה טיפים פשוטים שעובדים עבורי, אולי יטיבו גם עבורכם: 

  • בלילה, ממש לפני שאתם נרדמים, התבוננו בבן/ת זוגכם ואמרו לעצמכם בלב שלוש תכונות נפלאות שאתם אוהבים בו/ה.
  • השילו מכם קורבנות. תחושת קורבנות יוצרת בכם בור רגשי שלא יכול להתמלא לעולם ויוצרת באחר רגשות אשם. כל הווריאציות של “למה אתה עושה לי את זה?” הן קורבנות.
  • ותרו על פנקסנות וחשבונאות. זוגיות איננה דו”ח למס הכנסה, אלא סל שממלאים כל טוב בלי תורים.
  • הזינו את הארוטיקה בתוככם. קחו אחריות על העוררות החושית שלכם. נשמו מלא, הריחו מלא, טעמו מלוא הפה, האזינו לצלילים. פתחו את החושים. ארוטיקה היא כוח החיים עצמם, והיא שלכם. אנשים הלוקחים אחריות על חוויית חיים ערה, יחד עם ראיית הטוב של בן הזוג, מזינים גם את המשיכה ההדדית. 
  • שתפו את בן/ת זוגכם במאווייכם בפתיחות והיו מוכנים לשמוע את מאווייו בפתיחות. זה לא אומר שאתם צריכים לרוץ לממש כל פנטזיה, אבל השיח הפתוח מאד מעורר.
  • ואחרון והכי חשוב – זוגיות מצמיחה היא זו שבה שניכם רוצים שלבן/ת זוגם יהיה טוב, באותה מידה שחשוב לכם אושרכם האישי. כך האהבה שבלבכם היא הפנס המאיר את הדרך.

  שנה טובה ושופעת אהבה

  “באים מאהבה” , קורס במיניות ואהבה לזוגות יפתח ב 24/10  במרכז אור בכרמיאל. לפרטים לפנות דרך המייל.

  לקריאת המאמר השלם 

  אולי יעניין אותך גם:

  אתה צריך אהבה חדשה: טיפים למציאת בן זוג

  מלכה פלדשטיין

  מטפלת מינית והוליסטית
  פיזיותרפיסטית


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!