איך לשמור על עור פנים צעיר?


השמירה על עור פנים צעיר היא משימה שמלווה לא מעט נשים כבר החל מגיל 30. קמטים בעור הפנים מופיעים מסיבות ביולוגיות מובנות, וגם בגלל הרגלים כמו חשיפה לשמש, עישון ואפילו אכילה של מזונות לא בריאים. יחד עם זאת, ניתן במספר פעולות להאט את סימני ההזדקנות באופן משמעותי, וליהנות מעור מפנים צעיר גם בגיל 60.

כיצד ניתן לשמור על עור פנים צעיר?

  • הקפדה על שגרת טיפוח – ניקיון של העור חשוב לא רק כדי למנוע קמטים, אלא כדי למנוע פצעים שיובילו בהמשך לכתמים על העור. שגרת טיפוח יכולה לכלול שטיפת פנים בכל סיום יום, שימוש בקרמים קוסמטיים והזנה של העור בקרם לחות.
  • ביקור אצל הקוסמטיקאית – ביקור אצל קוסמטיקאית אחת לחודשיים הוא חשוב במיוחד, כדי להקל על עור הפנים מנזקי השמש, זיהום האוויר, התזונה ועוד. ביקור אצל הקוסמטיקאית כולל ניקוי פנים, שימוש בקרמים וגם מסאז’ לפנים שעוזר להמריץ את הדם ובכך משפר את גמישות העור. בהמשך, ניתן להתקדם לעבר טיפולים קצת יותר “כבדים” כמו פילינג עמוק.
  • טיפול גלי רדיו לפנים – מיצוק עור הפנים בגלי רדיו מסייע להעלמת קמטים בעור הפנים. במהלך השנים, העור מאבד את האלסטיות שלו והופך מקומט. מכשיר RF (גלי רדיו) ביתי פועל על השכבה השנייה של העור, מחמם אותה ובכך גורם לחידוש של חלבונים כמו קולגן ואלסטין התורמים לגמישות ובריאות העור. הטיפול הוכח כיעיל במחקרים קליניים רבים והוא אינו פולשני ואינו כואב.
  • שתייה של מים – מים, מים ועוד מים. עור יבש סובל יותר מקמטים, ובמדינה חמה כמו ישראל, אנחנו מאבדים נוזלים גם בחורף. ההמלצה היא לשתות לפחות 10 כוסות מים ביום, שחשובים לכלל המערכות בגוף וגם לעור הפנים.
  • יציאה עם קרם הגנה – השמש מסוכנת, וגם בחורף מומלץ למרוח קרם הגנה לפני היציאה מהבית, וזה לא משנה לאן. בתקופה של פצעים, הדבר נכון על אחת כמה וכמה, כיוון שקרני השמש על הפצע גורמות לצלקת. אם אתם יוצאים אל הים או יושבים במקום בו תהיו חשופים לשמש באופן ממוקד, אל תסתפקו רק בקרם הגנה, וחבשו עליכם כובע.
  • איכלו מזונות עשירים בוויטמינים – ניתן למנות לא מעט ויטמינים שמסייעים לעור רענן וצעיר. ביניהם ויטמין C, ויטמין E, והידוע מכולם – ויטמין A, אותו תוכלו למצוא במוצרי הקוסמטיקה הטובים והיקרים ביותר כיום. אבוקדו, סויה, דג סלמון, פירות הדר וירקות ירוקים הם מזונות שטובים מאוד לעור הפנים. בנוסף, מזונות אלה עשירים בחומצות אשר נלחמות ברדיקליים החופשיים בגוף, שגורמים לתהליכי הזדקנות.

עור הפנים שלך מושפע מאורח החיים

כפי שסטרס, תזונה לקויה והרגלים מגונים משפיעים על הבריאות, כך הם משפיעים גם על עור הפנים. באמצעות טיפים כמו ניקוי העור על בסיס יומי, טיפולים קוסמטיים כמו טיפול בגלי רדיו, והקפדה על תזונה נכונה ושתייה מרובה של מים ניתן לעכב את הקמטים.
מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!