סוד הטעמים והשפעתם על הגוף

מקור התמונה: pexels.com

העדפת טעם מסוים באופן בולט, מושפעת ומשפיעה על הגוף. אפשר לראות זאת כבר אצל ילדים קטנים.

שמתי לב, שכל הילדים אוהבים מתוק. אבל רק מעטים מהם יאכלו חמוץ, ובוודאי לא חריף.

מתוק, חמוץ, חריף, מלוח, מר. אלו הם חמשת הטעמים המקובלים, כאשר הטעם החריף נחשב לכוויה בחלק מהאסכולות, היום נתייחס אליו כטעם.

לכל טעם יש השפעה פיזית ואנרגטית על הגוף שלנו, ובטווח הארוך, גם על הנפש. גם כאן, מה שאוכלים בצורה מאוזנת, ישפיע לחיוב ומה שמוגזם, מוציא מאיזון.

לדוגמא:

טעם חריף –גורם להזעה, מזרז תנועת הדם. מתאים למצב בו רוצים להוציא מתוך הגוף, כמו כשיש וירוס, אוכלים שום או תרופות המכילות קינמון וזה מייזע החוצה.  האיברים הרגישים לטעם החריף הם ריאות ומעי גס.

טעם מתוק –  האיברים הרגישים הם הטחול והקיבה. המתוק מזין את הגוף במקרים של חוסר וחולשה, בחוסר אנרגיה ועייפות, כשמרגישים ירידת אנרגיה פתאומית, באופן טבע מחפשים מתוק.

טעם חמוץ – קשור לכבד ולכיס המרה. כאשר אוכלים חמוץ, הפה מתכווץ. הטעם החמוץ גורם לכיווץ. כאשר רוצים לאכול חמוץ באופן מיוחד, צריך לבדוק האם יש הזעה מרובה, השתנה או פיזור. הרבה מדי אוכל חמוץ גורם לפגיעה בעור, התקמטות מוקדמת ודלדול שרירים.

טעם מר – הטעם המר קשור ללב. באופן יחסי, זהו טעם לא אהוד ויש מעט מאכלים הקשורים בו. הטעם המר- הטעם המר יעיל במצבים שמערבים לחות (בעיקר פלג גוף תחתון) כמו דלקת בדרכי השתן , פטריה(קנדידה). דוגמא למזונות מרים: לחם שיפון, קפה, תה.

טעם מלוח – המלוח משפיע על הכליות ועל שלפוחית השתן.

אחד הדברים המיוחדים לאנשים שממליחים עוד לפני שהם טועמים הוא שבאופן לא מודע, הם מנסים לחזק את טעם האוכל. המלח מחזק את כל הטעמים ומגביר אותם.

צריך לשים לב לא לצרוך מלח יתר על המידה משום שהשפעתו על לחץ דם, בצקות ואגירת נוזלים הוא ברור, ולא לטובה.

אם אתם רוצים לרדת במשקל, קודם כל תורידו מלח. עודפי הנוזלים ינוקזו החוצה במהירה.

מספר מילים על אכילת מתוק אצל ילדים:

בוודאי שלא טוב לילדנו לאכול הרבה מתוק. אך מן הצד השני, אפשר בהחלט לומר, שיכולת ההתמרה של הילדים טובה משלנו. המתוק לא משפיע על ילדים כמו על מבוגרים.

ישנם ילדים שאכילת ממתקים אצלם היא דבר שבשגרה, אך חוץ מהפגיעה בשיניים, נראה כי הם מוזנים היטב, גדלים ומתפתחים.

לעומתם יש ילדים, שאכילת המתוק אצלם תגרום להתפרצויות זעם, עליות וירידות דרסטיות במצב הרוח ובתפקוד, או לחילופין לעייפות, ליחה, חוסר רצון לעשות ולשחק, ואי הסכמה לאכול דברים אחרים מלבד מתוק.

כאן צריך לשים לב ולתת סוכרים אחרים ולא ממתקים שמתפרקים מהר.

Ambro

רעות רייז - רפואה סינית וצמחי מרפא

רפואה סינית וצמחי מרפא


טיפים ומאמרים נוספים:

תגיות