מכירה מישהי שנפגעה מניתוח פלסטי? 5 סימנים לרשלנות רפואית

385264xy3usadpcלא מעט נשים בארץ לא מרוצות מהתוצאות של הניתוח הפלסטי שעברו. במקרים מסוימים התוצאה של הניתוח באמת לא טובה ואפילו גרמה לנזק של ממש, אם זה פגם אסתטי או נזק חמור יותר שמהווה בעיה בריאותית.  באופן טבעי המנתח מציג  את התוצאות הטובות של הניתוח, אך לפי החוק, יחד עם ההסבר על התוצאות החיוביות, חובה על המנתח גם להסביר על הסיכונים הכרוכים בניתוח.

כל ניתוח, גם ניתוח פלסטי שגרתי טומן בחובו סיכונים שונים, המנתח צריך לדעת מראש מהם הסיכונים והסיבוכים שיכולים להיות ועליו לפרט אותם באופן ברור לפני הניתוח.

המנתח גם צריך ליידע את המטופל לגבי תופעות לוואי, כאבים ואופן ההתאוששות מהניתוח.

גם לגבי סיכונים נדירים יחסית יש חובה לתת פירוט והסבר אפילו אם ההסבר יגרום למטופל לוותר על הניתוח.

במידה ונגרם נזק לאחר הניתוח יש לבחון אם מדובר ברשלנות רפואית.

במידה וכן מדובר על רשלנות רפואית כדאי מאד לקבל ייעוץ מקצועי ולדעת אם מגיע לך פיצוי כספי.

לפניכן 5  מאפיינים שצריכים להדליק נורה אדומה ועלולים להצביע על רשלנות רפואית בניתוח פלסטי:

  1. פגם אסתטי – פגם אסתטי עשוי להיחשב לרשלנות רפואית, גם אם לא מדובר בנזק בריאותי.
  2. הצעה לניתוח חוזר – כאשר מציעים לך לבצע ניתוח חוזר זהו מצב שצריך להדליק נורה אדומה, יכול להיות שהצוות הרפואי יודע שמשהו לא נעשה כשורה ולכן הוא מציע מיוזמתו לתקן את הנעשה.
  3. תופעות לוואי וכאבים – לכל טיפול או ניתוח עלולות להיות תופעות לוואי או כאבים נלווים, יש לבחון אם תופעות הלוואי או הכאבים הם בתחום הסביר או שהם מעבר לכך.
  4. הסברים ותירוצים של הצוות הרפואי – במידה ונגרם לך נזק וקיבלת כל מיני “תירוצים” והסברים מהצוות הרפואי כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום.
  5. הצעה להחזר כספי – זהו אולי הסימן החזק ביותר שעשוי להצביע על רשלנות רפואית! אם הציעו לך החזר כספי על הניתוח או הציעו ניתוח חוזר ללא תשלום זהו בהחלט סימן אזהרה שאכן הייתה רשלנות רפואית.

מילה אחרונה, אם את או מישהי שאת מכירה נפגעה מניתוח פלסטי, ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית. לחצי כאן למידע נוסף בנוגע לסיוע במקרי רשלנות רפואית >>

מערכת האתר

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!