מהי יוזמת המיטלס מאנדיי?

 • לאחרונה ישנה יותר ויותר מודעות ליוזמה ושמה מיטלס מאנדיי  (Meatless Monday) מתוך מטרה לצמצם את צריכת הבשר בעולם.

  התנועה מאמינה שיום אחד ללא בשר, של כל אחד מאיתנו, יעזור לכדור הארץ בו אנחנו חיים, לבריאות האישית שלנו ולאיכות החיים של בעלי החיים עצמם. יום שני נקבע, בכל העולם, כיום בו נוותר על צריכת בשר כחלק מאג’נדה בריאותית וסביבתית והתנועה הישראלית מתאימה עצמה לעקרונות אלה.

  מהם היתרונות של מיטלס מאנדיי?

  צמצום אכילת בשר, אפילו ליום אחד בקנה מידה עולמי יעזור מאד לצמצם את הנזקים של תעשיית הבשר, אלה הנקודות העיקריות:

  rakratchada torsap | www.freedigitalphotos.net

  rakratchada torsap | www.freedigitalphotos.net

  • שמירה על בריאותינו – אכילת בשר אינה נחשבת לדבר בריא במיוחד, במיוחד כאשר זה נעשה בכמויות גדולות וזה גם תלוי בסוג הבשר, החלק עצמו, אחוזי השומן, מידת העשייה ועוד. 
  • צמצום פליטת גזי החממה בעולם – פליטת הגזים של הבקר בעולם כולו היא יותר מפליטת הגזים הרעילים של כל כלי התחבורה בעולם! רק הנתון הזה בלבד מעיד על הנזק הגדול של תעשיית הבקר לאוזון ולכדור הארץ.
  • שמירה על קרקעות ויערות מהפיכתם לשטחי מרעה – הבקר גוזל שטחים רבים שהיו פעם יערות ירוקים שמספקים אוויר נקי לכולנו והפכו לשטח מרעה ללא עצים שתורם רק לבקר שנמצא בו.
  • צמצום בצריכת המים לתעשיית הבשר – אחוז גדול מאד מהמים המתוקים בכדור הארץ נועד להשקות את הבקר שאחר כך אוכלים אותו וזה בעוד יש אזורים בעולם שלהם לאנשים אין בכלל מי שתייה או אפילו מדינות כמו שלנו שצריכים לחסוך במי שתייה ולא חושבים על כך שהבקר שנועד לאכילה בעצם “שותה” לכולנו את המים.

   את היוזמה החשובה כבר אימצו רבים בעולם וכך גם בישראל ואף לפני כמה ימים פורסם כי ביה”ח איכילוב הצטרף גם כן ליום ללא בשר.  

  אם גם את מעוניינת לקחת בה חלק ובכך אפילו לתרום לכדור הארץ, הנה מתכון צמחוני שיכול להחליף ליום אחד לפחות את מנת הבשר – מתכון לאורז מלא מוקפץ עם טופו וירקות.

   נשמח לדעת מה דעתכן בנושא.

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!