מיוחד לט”ו באב: כיצד זוגיות מועילה לבריאות

 • האם האהבה טובה לבריאות שלנו? נתונים סטטיסטים מראים כי זוגות נשואים לא רק נהנים מזוגיות טובה, אלא גם חיים יותר ובריאים יותר.
  כתבה שפורסמה במגזין Health.com מסבירה כיצד האהבה, זוגיות וחיי נישואים יכולים לתרום לבריאות וכיצד משפיעה באופן שונה על שני המינים: 
  תוחלת החיים – לנישואים יתרון משמעותי לאריכות חיים. אנשים נשואים נוטים פחות למות בגיל צעיר.  מחקר אירופאי בדק את תוחלת החיים של גברים נשואים לעומת גברים רווקים והתוצאה הייתה חד משמעית – גברים נשואים חיים יותר.  לעומת זאת, בקרב נשים הפער היה צנוע יותר. 
  מחלות – יתרון בריאותי נוסף של החיים כזוג נשוי הוא הורדת הסיכוי לחלות במחלות לב, ריאות ומחלות כרוניות אחרות.  

  מקור התמונה:  www.freedigitalphotos.net 

  דיכאון – למרות שיש לפעמים מריבות, השורה התחתונה היא שחברה טובה לבריאות הנפש ובמיוחד לגבי נשים. בנוסף, מחקרים הראו כי נשים בעלות הפרעה דו קוטבית חוות אפיזודות דיכאון מעטות ומתונות יותר מאלו של רווקות. אצל גברים לעומת זאת לא זוהה הבדל כזה.
  לחץ – למזלם של הגברים, מחקר שנעשה ב 2010 הראה כי גברים הנמצאים בזוגיות, תגובתם ללחץ נפשי תהיה מתונה ומרוסנת יותר. 
  סקס – מחקר הראה כי מבחינת יחסי מין, הנישואים מהווים יתרון לגברים.  49% מהגברים הנשואים אמרו כי הם מאוד מרוצים מחיי המין שלהם, לעומת 33% מהגברים שאינם בזוגיות או לא נשואים.  בקרב הנשים התוצאות היו מפתיעות, רק 42% מהנשים הנשואות היו מרוצות מחיי המין שלהן. 
  יציבות פיננסית – אנשים נשואים נהנים ברוב המקרים מיציבות כלכלית לעומת חבריהם הרווקים.  לדאוג פחות לכסף ולפרנסה עוזר באופן משמעותי להפחית מתח וחרדה. 
  לכתבה המלאה לחצו כאן   
  חג אהבה שמח 🙂

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!