מהי מיגרנה שקטה?

 • תגובות
 • רובנו מתייחסים למיגרנה, התופעה ממנה סובלים ישראלים רבים ואנשים רבים עוד יותר מסביב לעולם, בתור כאב ראש אך למעשה כאב הראש הוא רק שלב אחד במיגרנה וישנם אנשים הסובלים ממנה מבלי לחוות את הכאב עצמו.

  www.freedigitalphotos.net | By Ambro

  אם כן, מה גורם לאוסף תסמינים שונים להיחשב כמיגרנה?

  משום שישנם כמה שלבים שונים שעובר אדם הסובל מהתקף ואפילו אצלו, התקף אחד יכול להיות שונה לחלוטין מהאחר.

  מיגרנה נחלקת לרוב לכמה שלבים: השלב המקדים שבו מתחילים להתעורר סימנים שהכאב מגיע, השלב שבו הראייה מיטשטשת ורואים הבזקי אור, שלב הכאב ושלב הייצוב, שבדרך כלל מלווה בתחושת עייפות למשך היממה הבאה.

  לא כל אחד סובל מכל השלבים

  כאמור, לא כל אחד סובל מכל השלבים של המיגרנה ויש אלו שאינם סובלים מכאבים בראש עצמו, אך הם יכולים לסבול משלל תופעות לוואי לא נעימות שיכולות לשתק אותם במיטה, כמו למשל בחילות, שלשולים, חוסר תיאבון, צמא, גלי קור ועוד ועוד. 

  כך שאם גם אתן סובלות מכמה מהתסמינים שתוארו אך ללא כאבי הראש, אל תמעיטו בחומרת הסימפטומים וגשו לרופא. מיגרנה על שלל סוגיה השונים דורשת טיפול תרופתי ובדרך כלל גם מנוחה בחדר חשוך. למעשה, במחקרים התגלה כי תשעה מתוך עשרה נבדקים הסובלים ממיגרנות מרגישים קושי לתפקד במהלך ההתקף.

  לסיכום, למיגרנה יש פנים שונות ותסמינים שונים. על אף שהיא מסתורית ולא תמיד מובנת, לתסמינים הללו יש להתייחס ברצינות גם אם הם אינם מלווים בכאב ראש ולפנות לקבל מרשם מתאים.

  מערכת האתר

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  תגיות