מחקר חדש מגלה: האם העישון באמת כל כך מזיק לבריאות?

http://www.freedigitalphotos.net/ | By stockimages

http://www.freedigitalphotos.net/ | By stockimages

נזקי העישון ידועים ומדוברים כבר עשרות שנים. כולם יודעים שהעישון מגביר את הסיכון לחלות בסרטן ובמחלות ריאה, התקפי לב, מחלות כלי דם, סוכרת וכן פוגע גם במראה עור הפנים.

מחקר תצפיתי חדש שפורסם על ידי האגודה האמריקנית לסרטן השווה בין מעשנים ללא משענים מבחינת אחוזי תחלואה ותמותה. המחקר מקיף מאוד, נערך לאורך 10 שנים וכלל כמיליון משתתפים.

התוצאות לא מעודדות בעבור המעשנים, בלשון המעטה.

מסתבר שנזקי העישון גדולים עוד יותר ממה שחשבו עד היום, והמחקר מצא קשר בין עישון לבין מחלות כליה, דלקות, מחלות מעיים ומחלות לב וריאה שעד היום לא יוחסו לעישון סיגריות.

מבחינת אחוזי תמותה ותוחלת חיים, מעשנים חיים 10 שנים פחות בממוצע, ושיעור התמותה שלהם הוא פי שניים עד שלוש מאשר של הלא מעשנים. למעשנים יש סיכוי גבוה פי 20 למות מסרטן הריאות ופי שניים למות מזיהומים, מחלות לב ויתר לחץ דם, מחלות בדרכי הנשימה או מחלת כליות. העישון מחליש את מערכת החיסון ולכן הופך את המעשנים לחשופים יותר לזיהומים.

מצד שני, יש גם חדשות טובות. מי שמעשן פחות – מקטין את סיכוייו לחלות. ומי שמפסיק לעשן – סיכוייו לחלות ולמות כתוצאה מהעישון הולכים וקטנים עם הזמן.

לסיכום: העישון מסוכן לבריאות. נקודה. זה מוכח שוב ושוב מחקרית, ורשימת המחלות שנגרמות כתוצאה מעישון הולכת ומתארכת. אם הבריאות ואיכות החיים חשובה לכם, הגיע הזמן לקחת את עצמכם בידיים ולהפסיק לעשן.

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!