מחקר חדש חושף את הסכנות שבסיגריות האלקטרוניות

 • freedigitalphotos.net | By Goldy

  freedigitalphotos.net | By Goldy

  הסיגריה האלקטרונית הומצאה על ידי רוקח סיני, לאחר שאביו נפטר מסרטן הריאות, כפתרון למעשנים שאינו גורם לסרטן. כך היא שווקה עד היום ואנשים רבים מצאו בה תחליף לסיגריה הרגילה, וחשבו שבכך הם מונעים את נזקי העישון.

  מחקר חדש שהתפרסם מגלה תוצאות עגומות: הסיגריה האלקטרונית רעילה, מעודדת תהליכים סרטניים ומזיקה לבריאות.

  הסיגריה האלקטרונית אמנם לא מייצרת עשן, אך היא מכילה חומרים מזיקים, וביניהם הפורמלדהיד והדיאתילן גליקול, המשמש כחומר טעם. שניהם ידועים כמסרטנים. המחקר הראה שתאים שנחשפו לאדי הסיגריה עברו שינויים ב DNA באחוזים גבוהים יותר מאשר תאי הביקורת וכן היו בעלי נטייה מוגברת למוות תאי.

  הסיגריה האלקטרונית היא מוצר חדש יחסית, והייצור שלה אינו מפוקח. אין לדעת מה החומרים שמכניסים היצרנים לסיגריות וגם אלה שאינן מכילות ניקוטין – מכילות עשרות כימיקלים לא ידועים אחרים.

  כמו כן, בגלל שאין עשן והמשתמשים לא מודעים לסכנות הבריאותיות, הם נוטים לצרוך ממנה ללא בקרה ולהיחשף לניקוטין ולכימיקלים מסוכנים אחרים בכמות לא ידועה.

  לסיכום – אין פתרונות קסם. כל מעשן יודע מה המקום של הסיגריה בחיים שלו, וכדי לשמור על הבריאות צריך להפסיק לחפש קיצורי דרך ולהיגמל מעישון, ולא להחליף התמכרות אחת באחרת.

  תחליפים סינטטיים הם לא באמת תחליפים לאורח חיים בריא. זה נכון לדיאטות, למזון, ומסתבר שגם לסיגריות. בכל הנוגע לגוף שלכם – אל תצרכו שום חומר שאתם לא יודעים מה מקורו ושלא נבדק היטב.

  לקריאת המחקר המלא לחצו כאן >>

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!