גלו את הסוד לאריכות ימים ולמניעת הזדקנות

 • Group of mature older people stretching and warming up before exercise

  עוד לא נולד האיש שיוכל לעצור את הזמן, אבל בכל זאת כולנו מכירים אנשים שנראים צעירים מאוד לגילם, שנדמה שאינם מזדקנים כלל. לעומתם, לעתים אנו מופתעים לפגוש מכר ותיק ולגלות עד כמה השתנה ועד כמה הזדקן.

  עצירת תהליך ההזדקנות הוא הגביע הקדוש של תעשיות הקוסמטיקה והפלסטיקה, אשר משקיעות הון עתק בחיפוש אחר מרכיבים שיגרמו לנו להיראות צעירים, לעור להיות חלק ומתוח ולגוף להיות אתלטי וגמיש.

  לאחרונה מתברר שכנראה שהם מחפשים במקום הלא נכון, ושאת מעיין הנעורים האמיתי לא ניתן לארוז בתוך קופסה ולהניח על מדפי החנויות.

  חוקרים שבדקו אנשים שהגיעו לגיל 100 ויותר, ועדיין פעילים וחיוניים, גילו ממצאים מפתיעים.
  שלושת המרכיבים שמשפיעים יותר מכל דבר אחר על תהליך ההזדקנות הם:

  1. תחומי עניין ששומרים אותם פעילים – זה יכול להיות עבודה בגינה, פעילות התנדבותית או אפילו שמירה על הנכדים.
  2. יכולת להכיל אובדן – אנשים בגיל כזה איבדו את רוב חבריהם, מכריהם ואפילו את בני זוגם וילדיהם, ובכל זאת מצליחים לשמור על חיוניות ורוח טובה.
  3. גישה חיובית לחיים – זהו כנראה המרכיב המשמעותי מכולם. הוא מורכב מהיכולת לראות את היופי והקסם שבחיים, אופטימיות, הכרת תודה, צורך ליצור טוב ולהרחיב את מעגל הטוב שסביבנו ועוד. גישה חיובית לחיים גורמת לאנשים לחיות חיים טובים יותר, ולכן מעלה את איכות החיים, אך מסתבר שהיא יכולה גם להעלות את תוחלת החיים.

  כאן נכנס לתמונה מושג נוסף:  Aging Set Point (*), או נקודת ההזדקנות שלנו, שמוגדרת על ידינו באופן אישי, ומורכבת מבני כמה אנחנו מרגישים, ומה לדעתנו הוא גיל העמידה. התפיסה הזאת משפיעה על המצב הגופני שלנו ועל קצב ההזדקנות שלנו, אפילו יותר מאשר הגנטיקה שלנו.

  במילים אחרות: מי שמרגיש שגיל 40 הוא אמצע החיים, יתחיל לחוש בהתדרדרות במצבו הגופני לאחר גיל 40, וכנראה שלא יזכה לחיות מעבר לגיל 75-80. לעומתו, מי שלתפיסתו גיל 60 הוא אמצע החיים, צפוי לחיות בבריאות מיטבית לפחות עד גיל 60, וליהנות מתוחלת חיים גבוהה. ככל שנחוש את עצמנו צעירים ובעלי יכולת, כך באמת נהיה. כשנתחיל להרגיש “זקנים מדי בשביל זה” – הגוף יפנים את המסר ויתחיל להזדקן.

  זוהי עוד הוכחה לכוחו של המוח שלנו ולכוחן של האמונות שלנו ביצירת המציאות שלנו.
  את המרכיב הזה לא תמצאו לעולם בקרם הפנים שלכם, יקר ככל שיהיה. זה נמצא בתוכנו, בחינם ובשפע, ובידינו האפשרות לטפח את המודעות הזאת וליהנות מחיי בריאות ושמחה לאורך שנים.

  (*) ניתן לקרוא עוד על כך כאן.

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!