מהן הבדיקות החשובות בהריון

 • תגובות
 • כל הורה מעוניין שהילד שלו יוולד בריא אבל החששות תמיד קיימים. למרבה המזל בדיקות הריון יכולות לספק מידע חשוב על בריאותו של העובר, לשלול או לאתר ולמנוע בעיות חמורות בתינוק או באם.
  לכל בדיקת הריון יש את המועד שלה בהתאם לשליש ההריון, מרבית הבדיקות שגרתיות ומומלצות על ידי האיגודים המקצועיים ומשרד הבריאות וכל אישה הרה עוברת אותן במהלך ההריון והן כוללות: בדיקת דם, לחץ דם, חלבון בשתן, סוכר בדם, אולטרסאונד וכו’.
  ישנן בדיקות נוספות שהרופא יכול להמליץ לעבור לנשים בקבוצות סיכון וביניהן נשים מגיל 35 ומעלה, נשים שעברו לידה מוקדמת, הריון מרובה עוברים, החולות במחלה גנטית ועוד.
  להלן הבדיקות העיקריות: 
  לתאום פגישת ייעוץ אצל רופא מומחה לבדיקות הריון לחצי כאן
  שקיפות עורפית – בבדיקה זו הנעשית בשבוע ה 11-14 להריון, באמצעות אולטרסאונד מעריכים את הסיכון שהעובר יוולד עם תסמונת דאון או עם מומים אחרים אותם ניתן לאתר בבדיקת הצטברות נוזלים בעורף העובר.
  תוצאות הבדיקה יכולות להצביע על הצורך בביצוע בדיקת מי שפיר.את הבדיקה ניתן לבצע באופן פרטי או דרך הביטוח המשלים. הבדיקה כלולה בסל הבריאות רק במידה וזהו הריון מרובה עוברים. 
  מי שפיר – בדיקת מי שפיר מתבצעת בשבוע ה 16 ואילך ונועדה לאתר מחלות גנטיות או מומים בעובר באמצעות בדיקת המבנה הכרומוזומלי שלו.
  הבדיקה מומלצת לנשים מעל גיל 35 ולנשים בסיכון למחלה גנטית או ללידת תינוק עם תסמונת דאון.בבדיקת מי שפיר ניתן לבקש שיבוצעו בדיקות נוספות באופן פרטי לגילוי תסמונות גנטיות חמורות אחרות שאינן מתגלות בבדיקת מי שפיר רגילה.כל אישה יכולה לעבור בדיקת מי שפיר באופן פרטי, במימון חלקי או מלא בהתאם לייעוץ הגנטי.
  סקירת מערכות – בדיקת סקירת מערכות מקיפה יש לבצע בשבוע 13-17.  בדיקה זו איננה כלולה בסל הבריאות ולכן נעשית רק באופן פרטי. הבדיקה מתבצעת באמצעות אולטרסאונד ומטרתה לבדוק את התפתחותם התקינה של כל איבריו של העובר ולאתר מומים שלא ניתן לגלות בסקירת המערכות המוקדמת.
  כל בדיקה כזאת נתונה להחלטתה של האישה ההרה ועליה לקחת בחשבון שיקולים כגון הסכנות שעלולות להיגרם כתוצאה מהבדיקה,עד כמה הבדיקה אמינה ויכולה לתת תוצאות מדויקות ואת ההשלכות במידה והיא מחליטה שלא לעשות את הבדיקה והתינוק יוולד עם הפרעה או פגיעה כלשהי.

  לתאום פגישת ייעוץ אצל רופא מומחה לבדיקות הריון לחצי כאן

  מערכת האתר

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים: