מחקר חדש מגלה כמה טיפים שיגרמו לך לנשנש פחות מתוקים

 • תגובות
 • אחד המכשולים הקשים ביותר בתהליך של שמירה או ירידה על המשקל הוא ההתמודדות עם המתוקים, מי מאיתנו לא מכירה את החשק למשהו מתוק.  אף אחת גם לא הייתה רוצה לוותר לגמרי על המתוקים. מחקר חדש ניסה לבדוק מה יגרום לאנשים לאכול פחות מתוקים.Woman eating candy

  החוקרים ביקשו מהמשתתפים פעם אחת לטעום שוקולדים ופירות יבשים שהיו עטופים ופעם נוספת את אותם הממתקים אבל שאינם עטופים, כמו כן פעם הם הוגשו עם מלקחיים ופעם בלי.  התוצאות של המחקר היו חד משמעיות: כאשר הם נאלצו לקחת את הממתקים עם המלקחיים, אנשים אכלו 30% פחות!

  הרעיון המרכזי של המחקר אומר כי ככל שיותר “קשה” לאכול ויש את התיווך של העטיפה כך עשויים לאכול פחות, גם אופן ההגשה חשוב כאן, במקרה של עוגות, עוגיות וכו’ – ככל שלוקח יותר זמן להגיש או לבחור כך יש יותר זמן לחשוב על מה שעומדים לאכול ולשקול אם באמת רוצים לאכול אותו.

  לכן, הטריקים לאכול פחות מתוקים לפי המחקר הזה, הוא לבחור ממתקים ארוזים בנפרד, לא להגיש קערה שלמה שממנה לקחת חופן, לאחסן את המתוקים בבית בצורה פחות “נגישה”, כדאי גם לשמור אותם בקופסא אטומה שלא בטווח הראייה שלנו.
  כאשר מגישים מתוקים, ניתן לעטוף אותם, או להשתמש בטריק המלקחיים בהגשה, ולזכור שככל שיהיו יותר מכשולים בדרך למתוקים ככה נצרוך אותם פחות!

  בהצלחה!

  מקור: huffingtonpost

  מערכת האתר

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים: