6 טיפים להתמודדות עם הזיעה בקיץ

מקור התמונה: FreeDigitalPhotos.net

מקור התמונה: FreeDigitalPhotos.net

בימי הקיץ אין כמעט מי שלא סובל מהחום ומהזיעה המתלווה אליו מכל יציאה החוצה או מפעילות גופנית הכי מתונה שיש. בכל זאת, יש מי שסובלים מהזעת יתר ולכן עליהם להתמודד עם חוסר הנעימות הנלווה לתופעה וכמובן גם עם חוסר הנוחות. 

תפקידה של הזיעה לווסת את טמפרטורת הגוף שלנו וכן להוציא רעלים ממחזור הדם. בשל תפקידה החשוב (אין מה לעשות, אנו זקוקים לה) לא ניתן לנטרל אותה לגמרי, אבל ניתן להקל על התופעות הלא נעימות שהיא גורמת. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להילחם בזיעה:

6 טיפים להתמודדות עם הזעת יתר:

  • מומלץ להשאיר בארון בגדים סינתטיים ולעבור ללבוש בגדים העשויים 100% כותנה.
  • תפקידו של הדאודורנט לטשטש את ריח הזיעה, מבחינה בריאותית אין הבדל בין דאודורנט המגיע בצורת סטיק, קרם, רול און או ג’ל.
  • דאודורנט אנטי פרספירנט מכיל מלחי אלומיניום שמטרתם להפחית את הזיעה. הבעיה היא שהאלומיניום הוא מתכת רעילה אשר מצטברת בגוף ולאורך זמן פוגעת במערכת העצבים וכן גורמת לפריחות וגירויים בעור. כמו כן, בגלל שהזיעה לא משתחררת, הרעלים מצטברים באיזור בלוטות הלימפה שבבתי השחי וזה נחשב לגורם סיכון לסרטן השד.
    אם אתם סובלים מהזעת יתר, קיראו כאן על דרכים יעילות ובריאות יותר לטפל בה, ובכל מקרה עדיף להימנע מדאודרונטים מונעי זיעה (אנטי פרספירנט).
  • מי שאיננו מעוניין להשתמש בדאודורנט שלרוב מכילים חומרים בישום ושאר חומרים כימיים, ניתן להשתמש באבן מינרלית המכילה חומרים טבעיים ומונעת את ריח הזיעה. קיימים גם דאודורנטים טבעיים אשר עשויים מבוססים על סודה לשתיה, ויעילים מאוד במניעת ריח זיעה, מבלי לפגוע בבריאות.
  • נטורופתים טוענים כי על מנת להפחית את הזיעה כדאי לאכול כמה שפחות מאכלים חריפים, מטוגנים או המכילים קפאין.
  • למניעת הזיעה מומלץ לאכול: אגס, אורז, אבטיח, פטרוזיליה נבטים ותפוח.
מערכת האתר

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

תגיות
המדריך המלא לירידה במשקל!