כיצד לטפל בפטרת רגליים באמצעים טבעיים?

פטרת רגליים היא זיהום פטרייתי הנוצר לרוב בין אצבעות הרגליים. מחלה זו מידבקת ביותר ומתפשטת במהירות במקומות חמים ולחים, כגון ברכות שחייה וחדרי הלבשה במכוני הכושר. הזיהום מאופיין בתסמינים הבאים: דלקת, גרד, הופעת סדקים, קשקשים ושלפוחיות על העור.

 הופעת פטרת רגליים מצביעה בדרך כלל על חוסר איזון בגוף, לעתים קרובות כתוצאה ממתח. ניתן אף לנצל את התפרצות הפטרת לטובה, כדי לבדוק ולשאול את עצמך ” האם אני אוכל/ת יותר מדי פחממות בזמן אחרון? האם אני עושה מאמצים רבים מדי? האם מצב מסוים, אדם כלשהו או אורח חיים שבחרתי גורמים לי כעת לתחושת מתח?” לאחר מכן ניתן לנקוט בכל האמצעים הדרושים להפגת מתח זה, למשל, טיפול רפלקסולוגי.

 בתור רפלקסולוגית, למדתי כמה וכמה שיטות לטיפול בפטרת רגליים ולהעלמתה במהלך השנים, אולם היום אני רוצה לחלוק עמכם את השיטה הטובה ביותר שגיליתי והיא שילוב הפעולות הבא:

מכיוון שהפטרייה זקוקה לסביבת מחיה חמה ולחה, נרצה לשנות סביבה זו. ניתן לעשות זאת בעזרת מייבש שיער!  לאחר הרחצה, ייבשו את כפות הרגליים בקפידה בטפיחות מגבת (לא לשפשף), בייחוד בין הבהונות. לאחר מכן, קחו את מייבש השיער, כוונו לחום בינוני וייבשו את כפות הרגליים, באזורים שבין אצבעות כף הרגל וכן את האצבעות עצמן, מלפנים ומאחור.

 לאחר ייבוש יסודי, מרחו מעט שמן קוקוס אורגני בכבישה קרה על האזור הנגוע בכף הרגל .אם תחזרו על פעולה זו מדי יום, רבים הסיכויים לכך שתשכחו במהרה מהגרד הטורדני ממנו סבלתם בעבר!

אורן אביב - רפלקסולוגית בכירה

אורן אביב - רפלקסולוגית בכירה

רפלקסולוגית בכירה משנת 1995, עוזרת למבוגרים ולילדים להישאר בריאים.


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!