טיפול טבעי בפטרייה וגינאלית

 • אין כמעט אישה שלא חוותה את התופעה המעצבנת והמביכה הזאת. היא מתבטאת בגרד טורדני בנרתיק, עם או בלי הפרשה סמיכה, עם או בלי ריח לא נעים.

  freedigitalphotos.net | By stockimages

  freedigitalphotos.net | By stockimages

  ברמה הביולוגית יש לה מספר גורמים: שימוש באנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות וסטרואידים, גלולות למניעת הריון, תחבושות סינטטיות, טמפונים ותחתונים מחומר סינטטי והדבקה מבני זוג.

  ברמה הרגשית: מצבי מתח ולחץ מחלישים אף הם את הגוף ומהווים קרקע פורייה ל”התנחלות” של אורחים לא קרואים בגופנו.
  מלבד אי הנוחות הפיזית, הפטרת פוגעת באינטימיות המינית של בני זוג, מכיוון שהיא מדבקת. לכן חשוב לבדוק האם לבן הזוג יש פטרת סמויה.

  הפטרת משגשגת על סוכר, ולכן כדאי להוריד צריכת סוכר ושמרים, לעבור למזון המכיל פחמימות מלאות, להימנע מקמח לבן ואורז לבן.

  כאשר אני מתבוננת בתופעת הפטרת בראייה הוליסטית, לנרתיק שלנו יש סיפור בפני עצמו. הנרתיק הוא “שומר הסף” שלנו. הוא אומר לנו מתי אנו לא מקשיבות לעצמינו בכל הקשור לקיום יחסי מין. זה כולל עם מי, מתי, היכן, מהו המניע והאם זה מדויק לנו מבחינה אנרגטית. ושווה, ממש שווה, להקשיב לנרתיק ולמנוע מאתנו הרבה צרות בלתי קרואות.

  את הטיפול הרפואי המקובל ניתן בקלות להחליף בשטיפות וגינאליות באמצעות תמיסה שתכינו בבית:

  תמיסה לשטיפה וגינאלית

  הכינו תמיסה המכילה מים שעברו הרתחה וצינון, וחומץ תפוחים אורגאני ביחס של 1:5 (חלק אחד חומץ תפוחים ושבעה חלקים מים). לתוך ספל מן התמיסה, טפטפו 6 טיפות שמן אתרי מרווה רפואית ו 6 טיפות שמן אתרי לבנדר. עשו שטיפה וגינאלית בעזרת מזרק של 20 מ”ל (ללא מחט כמובן), 2 מזרקים בכל פעם (כלומר – 40 מ”ל) 3 פעמים ביום למשך שבוע. התחושה מעקצצת ולעתים צורבת. יש להכין ספל תמיסה חדש בכל יום. מומלץ להפסיק לחלוטין את השימוש בתחבושות ורפידות סינטטיות ולעבוד לפדים רב פעמיים מכותנה מלאה. אם כעבור 4 ימים אין הקלה בסימפטומים, יש לפנות לייעוץ גניקולוגי. אין להשתמש בשטיפה זו מעבר לשבוע ברצף! בתום הטיפול מומלץ לחזור על בדיקת התרבית.

  הטיפול בבן הזוג: מהלו 2 טיפות שמן אתרי מרווה רפואית בכפית שמן זית טהור ומרחו את אברי המין החיצוניים פעמיים ביום.

  השימוש בשמנים אתריים באחריות הקורא בלבד

  למאמר המלא לחצי פה

  מלכה פלדשטיין

  מטפלת מינית והוליסטית
  פיזיותרפיסטית


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!