טיפים לטיפול בכאבי מחזור (דיסמנוריאה)

freedigitalphotos.net | By Ohmega1982

freedigitalphotos.net | By Ohmega1982

הרבה נשים סובלות מכאבי מחזור, בדרגות שונות. אצל חלק מהנשים אלו מיחושים קלים או אי נוחות בבטן, ואצל אחרות הכאבים קשים כל כך עד שהן ממש מנוטרלות למשך כמה ימים בכל חודש. בלשון מקצועית קוראים לכאבים האלה “דיסמנוריאה” והטיפולים המקובלים כוללים משככי כאבים ולעתים גם גלולות  נגד הריון.

כאבי מחזור נפוצים וחזקים יותר אצל נערות ונשים צעירות וכן אצל נשים לפני ההריון הראשון. דווקא להן מציעים גלולות נגד הריון כברירת מחדל כמעט, בלי לקחת בחשבון את ההשפעות שיכולות להיות לגלולות על הבריאות שלהן לטווח הארוך. גם משככי כאבים אינם בריאים, בוודאי שלא לאורך זמן.

כדאי להכיר כמה דרכים טבעיות ובריאות להקלה על כאבי המחזור:

חימום אזור הבטן

חימום אזור הבטן יכול להקל מאוד על הכאבים. בקבוק חם או כרית חימום יעשו את העבודה. גם לאמבטיה חמה יש אפקט מרגיע, אפשר להוסיף כמה טיפות שמן אתרי לבנדר, תפוז או קלמנטינה.

עיסוי הבטן

ניתן גם לעסות את הבטן בשמן זית או שמן שקדים עם מספר טיפות מהשמנים האתרים האלה. יש לעסות עם כל כף היד בתנועות מעגליות עם כיוון השעון. העיסוי גם מחמם וגם מקל על נפיחות או גזים בבטן.

תזונה מתאימה

בזמן המחזור כדאי להפחית מזונות מן החי – מוצרי חלב, ביצים ובשר – וכן מזונות שומניים מאוד, קפה ואלכוהול. כל אלה ידועים כמגבירים את תחושת הכאב.

חשוב להרבות באכילה של פירות וירקות, שמכילים ויטמינים ומינרלים חיוניים. מחסור בויטמינים ומינרלים הוא אחת הסיבות לכאבי מחזור.

פעילות גופנית

פעילות גופנית אשר ממריצה את זרימת הדם, הגמישות והחיוניות תעזור גם בזמן המחזור ויכולה להקל מאוד על הכאבים. חשוב להקפיד על שגרה של פעילות גופנית לאורך כל החודש. בזמן המחזור עצמו לא כדאי להגזים, אלא לעסוק בפעילות מתונה יחסית, כמו הליכה, יוגה, פילאטיס או שחיה.

מכשיר להפחתת כאבי מחזור

בנוסף לכל השיטות האלה, רצינו לספר לך על מכשיר חדש אשר עוזר להקל על הכאבים. המכשיר פועל בטכנולוגית TENS, המשמשת במכוני פיזיותרפיה ובבתי חולים. מדובר באלקטרודות, אותן מצמידים לבטן התחתונה למשך מספר דקות בכל פעם, והוא מפחית מאוד את הכאבים בלי כל תופעות לוואי או סיכונים בריאותיים.

לפרטים על המכשיר להפחתת כאבי מחזור לחצי כאן >>

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!