8 סיבות טובות לאמץ חיית מחמד

www.freedigitalphotos.net | marin

www.freedigitalphotos.net | marin

תמיד רצית לאמץ בעל חיים? הילדים לוחצים לקחת כלב או חתול? אנשים שיש להם בעלי חיים יודעים עד כמה החיות תורמות לאיכות החיים.  חיות מחמד מציעות לא רק חום ואהבה ללא תנאי,  אלא גם יתרונות בריאותיים חשובים.  למעשה מחקרים הראו שלחיות מחמד יש יכולת ריפוי של ממש למבוגרים ולילדים כאחד.

להלן 8 דרכים בהן בעלי חיים מסייעים לבריאותינו:

  1. מסייע להתפתחות הרגשית – ילדים קטנים רואים בבעלי חיים כברשת תמיכה נפשית בעת משבר (לדוגמא במקרה שבו ההורים נפרדים) ומסייע להם לבטא את עצמם (באוטיזם למשל).
  2. הורדת לחץ הדם והפחתת הסיכון להתקף לב – מחקרים הראו שליטוף בע”ח ישנה השפעה מרגיעה, הפחתה במצבי לחץ וחרדה מובילה ישירות לירידה בלחץ הדם והגנה מפני מחלות לב.
  3. הקלה בהתמודדות עם סרטן השד – מחקר פסיכולוגי הראה שנשים שחלו ובבעלותן בעל חיים, הרגישו פחות חרדה מהמחלה וכך התמודדו טוב יותר עם תהליך ההחלמה.
  4. הקלה על כאבים – במחקר שבו נבדקו אנשים שסובלים מכאבים כרוניים הראה שמי שטיפלו בבעלי חיים נזקקו למחצית מכמות משככי הכאבים לעומת המשתתפים האחרים.
  5. משפר את מצב הרוח – בארה”ב לדוגמא נעזרים בכלבים על מנת לטפל בחיילים שחזרו עם פוסט טראומה מהמלחמה, אנשים שיש להם חיות מחמד יותר שמחים כי הם יודעים שיש מי שמחכה להם ושמח כשהם חוזרים הביתה.
  6. מסייע לאנשים להתחבר – נמצא שלאנשים שיש בעלי חיים ישנה עלייה בסוציאליזציה, מוציאים את הכלב לטיול וזוהי הזדמנות למפגש חברתי עם השכנים ועם בעלי או חובבי כלבים אחרים.
  7. הפחתת הסיכוי לאלרגיות ואסטמה – באופן מפתיע מספר מחקרים שנעשו לאחרונה מצביעים על כך שילדים שגדלים בבית עם חיות יפחת הסיכון לאלרגיות ואסטמה.
  8. משפר את הכושר ומסייע לשמירה על המשקל – מחקרים הראו כי אנשים שבבעלותם בעלי חיים נוטים להיות פעילים יותר, הליכה עם הכלב היא דרך טובה לחיזוק המוטיבציה לפעילות גופנית נוספת ומהנה.

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

תגיות
המדריך המלא לירידה במשקל!