הרמת פנים באמצעות חוטים

כיום מוצעים לא מעט טיפולים אשר המטרה המוצהרת שלהם היא הצערת הגוף, או לכל הפחות העלמת התסמינים הפחות מחמיאים של הגיל המבוגר. הרמת פנים באמצעות חוטים היא אחד הלהיטים של השנים האחרונות, וזאת עקב שילוב בין יעילות גבוהה מצד אחד לבין הליך פשוט יחסית בעל סיכונים מעטים מהצד האחר. הנה כל מה שכדאי לדעת על הטיפול שיכול להחזיר את הפנים שלכם לא מעט שנים אחורנית.

מהי הרמת פנים באמצעות חוטים?

מטרת העל של הרמת פנים באמצעות חוטים היא לבצע מתיחה של אזורים שונים בפנים, דוגמת הלחיים, המצח, קו הלסת וכיוצא בזה. העיקרון המרכזי בטיפול הוא הזרקתם של חוטים דקיקים לתוך העור, בהתאם לאזורי המתיחה הרצויים.

חוטים אלה נמשכים על ידי הגורם המבצע עד אשר הם נתפסים ברקמת העור, ולאחר מכן מסייעים להרים את העור. החוטים נספגים בעור ונעלמים לאחר כשבעה חודשים, בלי שהם מותירים סימנים. הנקודה המרכזית היא שכבר כעבור שבועות ספורים הם יעודדו את העור לייצר אלסטין וקולגן, המסייעים ליצירת המראה הצעיר ולהעלמת “פגעי” הגיל המבוגר.

הטיפול עצמו נמשך פרק זמן קצר של עד חצי שעה לרוב, כאשר החזרה לשגרה אפשרית מיד עם סיומו. כמו כל טיפול רפואי יש כאן פוטנציאל לתופעות לוואי מסוימות. שטפי הדם עלולים להופיע באזור הפנים, ולרוב הם חולפים כעבור כמה ימים עד שבוע בלי שהם מותירים סימן. זיהומים במקום הטיפול הם אפשריים אך נדירים, והטיפול בהם נעשה באמצעות אנטיביוטיקה במקרים הפשוטים יותר וניקוז באלו המורכבים.

החוט כן קובע

הרמת פנים באמצעות חוטים עברה כמה גלגולים עם השנים. החוטים עליהם מתבססים למשל היו בתחילת הדרך בלתי מסיסים ועשויים מזהב, תאמינו או לא, מה שגרם בעיקר לפיתוח אלרגיה אצל לא מעט מהמטופלים. ההליך כיום לא נחשב לפולשני ונעשה תחת אלחוש מקומי, מבלי שיש צורך בהרדמה. הוא לא משאיר ביטויים פיזיים על גבי עור הפנים ודורש תקופת התאוששות קצרה בכל קנה מידה.

כמובן שסוג החוטים בהם משתמשים ומקצועיות הגורם הרפואי שלוקח על עצמו את התהליך, הם משתנים נוספים שנכנסים למשוואת ההצלחה של הטיפול.

עד מתי התוצאות נשמרות?

לשאלה החשובה הזו, שמעסיקה בוודאי רבים, אין עדיין תשובה חד משמעית. הנחת היסוד היא שהתוצאות עשויות להיות תלויות בחוטים הספציפיים הנבחרים, בכמות החוטים בהם נעשה שימוש, באזורים אליהם הם מוחדרים וכן הלאה. ברמה הכללית ניתן עם זאת לטעון שמדובר בפרקי זמן ראויים בהחלט: במקרים רבים התוצאות נשמרות עד שנתיים או שלוש שנים, כאשר אתם בדרך כלל יכולים לצפות למראה צעיר למשך כחצי שנה לפחות. אם התוצאות מיטשטשות עם הזמן, אפשר לבצע החדרה של חוטים נוספים על מנת לחדש את ההצערה.

למי מיועד הטיפול?

מתיחת פנים באמצעות חוטים מיועד במידה רבה לאנשים אשר סובלים מסימני ההזדקנות של עור הפנים שלהם, לרבות עור רפוי ומידלדל, קמטים המופיעים על גבי הפנים ועוד. תופעות אלה מתרחשות פעמים רבות החל מגיל שלושים ואילך, אבל הן תלויות במשתנים שונים ובמאפיינים הספציפיים של אותו אדם. בכל מקרה מומלץ לרוב שלא לבצע את הטיפול קודם לכן על מנת למנוע מצבים עתידיים של ריפיון העור, בעיה לא נעימה בפני עצמה.

עם זאת, בחלק מהמקרים בוחרים לבצע אותו דווקא בתור טיפול מונע, בעיקר בקרב אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון מוגבר לבעיה. באמצעות החוטים ניתן לשנות פגמים קיימים במבנה הפנים, אפילו מולדים, דוגמת פנים רחבות או עגולות “מדי”, חוסר סימטריה בפנים וכן הלאה.

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!