הידללות שיער אצל נשים

www.stockfreeimages.com

בכל יום אנו מאבדים באופן טבעי בין 50 ל-100 שיערות ביום. ביום של חפיפה הכמות יכולה להגיע אפילו ל-250.

מעבר לכמות זו, ייתכן ומדובר בבעיה של הידללות שיער. בניגוד לדעה הרווחת שנשירת שיער הינה בעיה גברית, לנשים רבות ישנה הידללות שיער, אולם היא מופיעה בחלקו הקדמי של הראש וזאת לעומת גברים, אצלם אובדן השיער מתחיל בצדעיים ובקודקוד.

הידללות שיער איננה רק בעיה אסתטית ולרוב מהווה גם בעיה נפשית ופוגעת בביטחון ובדימוי העצמי. הבשורה הטובה היא שברוב המקרים של הידדלות שיער אצל נשים מדובר בתופעה זמנית וניתנת לריפוי.

הסיבות להידללות שיער:

הורמונליות – אחת הסיבות השכיחות להידללות שיער הינה שינויים הורמונליים, ידוע כי נשים רבות בזמן הההריון ולעיתים אף מספר חודשים אחריו חוות נשירת שיער.

לחץ נפשי – כידוע לחץ נפשי משפיע ישירות על גופינו ולכן גם על השיער.
תת פעילות של בלוטת התריס
חוסר ברזל
תרופות מסוימות, טיפולים כימותרפיים
מחלות עור
גנטיקה
ירידה מהירה במשקל
עיצוב שיער: תסרוקות מתוחות מדי, סירוק יתר, חומרי החלקה או סלסול וכו’.

מהן אפשרויות הטיפול

אם נשירת השיער נגרמה כתוצאה משינויים זמניים כגון הריון או מחלה – לרוב הבעיה תחלוף מעצמה. במידה והבעיה נובעת מאנמיה, הרופא יכול לרשום תוסף ברזל שאמור להביא לפתרון הבעיה. נשירת שיער הנובעת מעיצוב השיער כלומר משיכת השיער חזק מדי או בעקבות שימוש בחומרים כימיים – לאחר ההפסקה אמורים לראות שיפור בצמיחה חדשה.

נשים רבות סובלות מהתופעה בשקט, מסתירות את האזורים הדלילים ואינן ניגשות לטיפול. חשוב לדעת כי בכל מקרה בו נראה כי ישנה בעיה, מומלץ לפנות לרופא עור על מנת להתחיל כמה שיותר מוקדם בטיפול, כך יגדלו הסיכויים לשיפור בצמיחת השיער.

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!