איך הטבע משפיע על הבריאות שלנו

http://www.freedigitalphotos.net/ | By adamr

http://www.freedigitalphotos.net/ | By adamr

כולנו מכירות את תחושת הלב המתרחב, הגוף המתמלא באנרגיה והשמחה הבלתי מוסברת עם הגיענו לטבע, למרחבים פתוחים ולנוף עוצר נשימה.
משהו נרגע בנו, הכל נראה אפשרי ואופטימי.
מה יש בו, בטבע הזה, שגורם לנו לתחושות הטובות האלה?

The Atlantic, כתב עת אמריקאי, פרסם לאחרונה מחקר שכותרתו: “כיצד הטבע מאפס את מוחנו וגופנו, וכיצד הסביבה משפיעה על רמת הסטרס, הריפוי ותשומת הלב שלנו”.
המחקר התבצע במספר מוקדים בארצות הברית, בעיירות שונות, בקרב משפחות, בקרב חולים בבתי חולים ובקרב ילדים עם הפרעות קשב וריכוז.
המסקנה הכללית והגורפת היא אחת:
לטבע השפעה חיובית ומיטיבה על כולנו!

כשנבדקה נוכחות הטבע בקרב משפחות בארה”ב, מצא המחקר כי בקרב המשפחות שחיו בקרבת הטבע נפתרו קונפליקטים ומשברים בצורה נינוחה יותר, וילדיהם חוו פחות מתח וחרדה מחבריהם שגרו בסביבה פחות טבעית וירוקה.
כשבדק את השפעתו של הטבע על מהירות החלמתם של חולים ועל מצב רוחם, מצא שהחולים שחדריהם פנו לעצים, לנוף ירוק ולטבע, התאוששו בצורה מהירה וטובה יותר מאשר החולים שחלונם השקיף לקיר לבנים לבן.

בארצות המזרח הבינו כבר מזמן את השפעתו המיטבה של הטבע על מצבו הנפשי והפיזי של האדם, עד כדי כך שפיתחו שיטות ריפוי טבעי הדורשות מהמטופלים לצעוד בטבע, לשאוף ריחות עצים ופרחים ואף לבצע תרגילים פיזיים בקרחת היער.
בהשוואה לאנשים שהלכו באזורים עירוניים, לחולי השיטה היפנית shinrin-Yoku היו לחץ דם נמוך, דופק נמוך, ורמות הקורטיזול נמוכות, סמן של מתח מופחת.

אנשים שנחשפים לסצנות טבעיות הם לא רק מאושרים יותר או נוחים יותר; הרווחה הפיזיולוגית שלהם והיכולת שלהם לריפוי עצמי גדולה הרבה יותר.

לצערנו, בחיי היומיום לא תמיד מתאפשרת לנו חשיפה מספקת לטבע.
לכן אנחנו רוצים להציע לכם לצאת לחופשה בחיק הטבע, במונטנגרו הקסומה. חופשה שתאפשר לכם לצעוד ביער, לתרגל יוגה ומדיטציה, לנשום אויר הרים צלול ולהתמלא בכל מה שהטבע יכול להציע.
החופשה תתקיים בתאריכים 21-28.9.15.

מעניין אותך? לפרטים והרשמה לחופשת יוגה בטבע לחצי כאן >>

איילת הלפרן - מורה ליוגה

איילת הלפרן, מורה ליוגה, בעלת סטודיו ״עת היוגה״ בעמק חפר


טיפים ומאמרים נוספים:

המדריך המלא לירידה במשקל!