גידול חיות מחמד – לבריאות הגוף והנפש

 • גידול חיית מחמד בבית דורש השקעה של זמן, משאבים ותשומת לב רבה, אבל אל תתנו לכל זה להרתיע אתכם – ההשקעה משתלמת, וכיום זה גם מוכח מדעית. למעשה, לאחרונה איגוד הלב האמריקאי יצא בהמלצה לציבור לאמץ חיות מחמד, כי מסתבר שהן מסייעות בהפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם ואפילו מאריכות את תוחלת החיים של הבעלים שלהם.

  freedigitalphotos.net | By marin

  freedigitalphotos.net | By marin

   כאן חשוב לציין שבשנים האחרונות נערכו מחקרים רבים בתחום והתוצאות הראו כי בעלי חיות מחמד הם בעלי לחץ דם וכולסטרול נמוכים יותר, חולים פחות במחלות לב, חיים שנים רבות יותר וסובלים פחות מסטרס. בנוסף נמצא כי קשר קרוב לבעל חיים מביא לירידה בהורמוני לחץ, לעלייה בשביעות הרצון מהחיים, לתפקוד טוב יותר בעבודה ובכלל לאורח חיים בריא יותר.

   אגב, מדובר בתופעה לא מובנת מאליה שאין לה הסבר מדעי חד משמעי. חוקרים ופסיכולוגים סבורים שלהשפעה החיובית של בעלי החיים עלינו יש כל מיני גורמים. לדוגמא, כשלאדם יש כלב שדורש ממנו התייחסות, טיפול והאכלה יש לו פחות זמן להתרכז בעצמו, בקשייו ובדאגותיו וכך המתח שלו יורד. בנוסף, כלב גורם לבעליו לעשות פעילות גופנית של הליכה או ריצה כשהוא לוקח אותו לטיולים היומיים וכך תורם לבריאות הפיזית והנפשית שלו.

  הילד מבקש חיית מחמד? אל תמהרו לסרב.  

  נקודה חשובה נוספת באימוץ חיות מחמד היא התרומה האדירה שלהן לבריאות ולשמחת החיים של ילדים. נכון שכשהילד מבקש חיית מחמד רבים מאיתנו נוטים לסרב מתוך מחשבה שכל העול של הגידול והטיפול ייפול עלינו, אבל מצד שני חיית מחמד יכולה להועיל לילדים באופנים רבים כל כך, ששווה לשקול את העיניין ברצינות. בין השאר, קשר עם בעל חיים יכול לסייע לילד שלכם בתחומים הבאים:

  • מניעת אלרגיה – ילדים שגדלו עם חיות מחמד נוטים לסבול פחות מאלרגיות לבעלי חיים בגיל מבוגר.
  • הפחתת מחלות – החשיפה לבעלי חיים, על שלל חיידקיהם, גורמת לכך שילדים שגדלים בסביבתם חולים פחות.
  • ריכוז – הטיפול בבעל החיים דורש ריכוז ומסייע לילדיכם לפתח את יכולת הריכוז והחשיבה שלו.
  • אחריות – הדאגה ליצור חי אחר מפתחת אצל הילדים תחושת אחריות, בגרות ובשלות.
  • רוגע – הליטוף של הפרווה הרכה והשהייה בקרבת יצור אהוב ואוהב מרגיעה את הילדים ומסייעת להם להתמודד טוב יותר עם מצבים שונים בחיי היומיום.

   לסיכום, בעלי חיים אמנם מביאים איתם לא מעט עבודה, אבל לקשר איתם יש כל כך הרבה יתרונות שבהחלט כדאי לנסות למצוא דרכים להכניס אותם לביתנו. אל תשכחו שיש חיות שדורשות פחות טיפול וחינוך מאחרות והן רק מחכות לבית חם ואוהב ולבעלים להם הם יוכלו להעניק המון אהבה בחזרה.

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!