איפה החשק? לאן נעלמה המיניות שלנו??

 • sexual problems

  http://www.freedigitalphotos.net/ | By Ambro

  בעידן שלנו המיניות כבר לא מסתתרת בחדרי חדרים. היא נמצאת סביבנו, בכל מקום, חלק בלתי נפרד מהעולם החזותי שלנו (פרסומות, טלויזיה, אמנות, אינטרנט). גם חברתית זה כבר לא טאבו – “מותר” ואף מקובל לדבר על מין.

  אבל יש פה שקר לא קטן – כי מדברים על מין ומיניות רק כשהכול תקין. כמו בהרבה תחומים אחרים, אנחנו אוהבים להציג חזות מושלמת והרבה יותר סקסי לדבר על כמה כיף לנו ביחד מאשר על הקשיים שאנחנו נתקלים בהם. בדיוק כמו שהרבה יותר כיף לספר לחברים על הערב הרומנטי שבילינו או על הטיול לחו”ל מאשר על הוויכוח שהיה לנו אתמול בערב מי ישטוף את הכלים.

  זה חבל, כי הרבה מאוד אנשים חווים קשיים בתפקוד המיני ולא מעזים להוציא את זה החוצה ולדבר. כשמופיעים הקשיים אז מופיעה גם הבושה, התסכולים, התחושה ש”משהו איתי לא בסדר”. בעצם צצה ועולה אותה השמרנות הישנה של פעם. אז גם לא מגיעים לקבל עזרה ולפתור את הבעיות.

  למה כל כך הרבה אנשים חווים בעיות בתפקוד המיני?

  הסיבה לאחוז הגבוה של אנשים שחווים בעיות בתפקוד המיני היא בעיקר שקשת הבעיות כל כך רחבה וגם הגורמים רבים ומגוונים, כך שיש המון מצבים שנופלים תחת ההגדרה של “בעיות בתפקוד המיני”. הגורמים יכולים להיות הן פיזיים והן נפשיים-רגשיים.

  כך, לדוגמה, אצל גברים, בעיות לב, כלי דם וסוכרת גורמים להפרעה בזרימת הדם אל הפין ולהפרעות בזקפה. כך גם השמנה, תרופות ליתר לחץ דם, עישון ומצבים גופניים נוספים שלכאורה לא קשורים אבל משפיעים ב”מבחן התוצאה”.

  גם אצל נשים אותם מצבים רפואיים מפריעים לזרימת הדם לאיזור ולכן פוגעים ברמת הגירוי ובתגובות הגוף לגירוי – ובהנאה מהמין.

  כדי להקל על הסימפטומים ולהביא בעקיפין גם לשיפור משמעותי בתפקוד המיני, יש לתת את המענה ההולם למצב הרפואי: ירידה במשקל, טיפול תזונתי והתנהגותי בסוכרת, הפסקת עישון, שמירה על כושר גופני טוב.

  בבעיות נפוצות נוספות אצל גברים הן אין אונות או שפיכה מוקדת. יש הרבה סיבות לכך, ולכן כדאי מאוד להתייעץ עם רופא מתמחה ולשקול טיפול בגלי קול או טיפול תרופתי.

  ישנו גם תהליך של היזון חוזר, בו יש הפרעה פיזית לתפקוד, שגורמת לפגיעה בביצועים או לירידה בהנאה ולעתים עד כדי בושה ומבוכה. כל זה מכניס אותנו למתח וללחץ מהפעם הבאה, וכידוע אין כמו מתח ולחץ כדי להפריע לתפקוד ולהוריד את החשק המיני. זה גלגל חוזר שרק הולך ומתעצם ולכן אם יש בעיה פיזית כדאי מאוד לטפל בה בהקדם.

  הגיל הוא גורם משמעותי נוסף, והתפקוד המיני יורד ככל שהגיל עולה, באופן טבעי. אצל הנשים זה מורגש במיוחד בזמן הפסקת המחזור החודשי. השינויים ההורמונליים גורמים ליובש בנרתיק, וגם לירידה בחשק המיני, בגלל שכמות הורמוני המין יורדת.
  אבולוציונית זה ברור – הגוף כבר לא פורה ולא זקוק יותר להשקיע את כל זמנו ומרצו בפריון. אבל בימינו כמובן שאנשים בגיל הזה עדיין נמרצים ופעילים ואת מה שלא עושה הטבע – יכולה לעשות הרפואה.

  כידוע, איבר המין הגדול והחשוב ביותר בגוף האדם הוא… המוח. אין להפריז בחשיבות של המחשבות, הרגש ומצב הרוח שלנו לתפקוד המיני. כל קושי שאנחנו חווים בעבודה, במשפחה וכמובן בזוגיות – יכול להשפיע על החשק המיני שלנו. החיים שלנו עמוסים ולחוצים וצריך להקדיש הרבה מחשבה ותשומת לב כדי לפנות זמן לזוגיות, לקירבה וליצירת המרחב האינטימי הדרוש.

  ישנם הרבה סוגים של מטפלים – אם זה טיפול זוגי, סקסולוג/ית, טיפול פסיכולוגי, פרחי באך, עיסויים מסוגים שונים שמשחררים חסימות רגשיות… כל אחד צריך לבחור במה שמתאים לו.

  אם אתם בזוגיות, כדאי לקבוע דייט עם בן או בת הזוג בשעה קבועה בשבוע, שיוקדש כל כולו להתקרבות. זה לא חייב להיות מפגש בעל אופי מיני. תלוי בכם ובמה שחסר ומקרב אתכם. זה יכול להיות סרט, לבשל ארוחה ביחד, לדבר ולפתור בעיות שצצו ביניכם בצורה אוהבת ורגועה…

  אם יש הרבה מתח ביניכם חשוב לפרוק אותו. אפשר לצחוק ביחד, אפשר לצעוק אחד על השני (גם במקביל, העיקר לשחרר ומתוך הסכמה הדדית), לרקוד ביחד או לחוד או להקדיש עשר דקות תמימות לחיבוק. תתרגלו לעשות את זה באופן קבוע. גם אם זה ייראה מאולץ בהתחלה, לאט לאט תתרגלו לתחושה ותוכלו לפרוק את המתחים ולבוא אל בני הזוג שלכם פתוחים ורגועים יותר.

  אם השגרה גומרת אתכם – נסו לצאת מהשגרה. לנסות מקומות חדשים, חדרים חדשים בבית או לצאת מהבית למקומות אחרים שיאפשרו לכם לגלות את עצמכם מחדש. תעיזו לשנות, אל תתביישו. זה לא תמיד יצליח, לפעמים זה יהיה מאולץ, אבל זאת יכולה להיות גם חוויה חדשה, מסעירה ומרעננת. גלו פתיחות.

  לסיכום – חשוב לזכור שגם אם אצל הסובבים אתכם הכול נראה בסדר – כמעט כולם חווים קשיים כלשהם בתפקוד המיני בשלב זה או אחר בחיים, מאינספור סיבות. אם תעיזו לדבר על זה ולפנות לייעוץ ולטיפול תגלו שאתם לא לבד ושלכל בעיה יש פתרון, הרבה פעמים פשוט יותר ממה שנדמה.

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!