שיחה כנה על אינטימיות

 • יש שהיא פסגת שאיפתם, יש שהיא חרדתם הסמויה.

  יש המבלבלים אותה עם אהבה או מין ויש שלא חוו אותה מעולם.

  אינטימיות היא יצירת מרחב שבו אנו משילים את המסכות, את חומות ההגנה, את הצורך להרשים, להישמע חכמים או להיראות אטרקטיביים. מרחב של התפשטות, התקלפות, עירום רגשי ללא שום צורך בהגנות. זוהי היכולת לחלוק עם האחר את רגשותינו הכמוסים ביותר, את חוויותינו הנשגבות וה”נמוכות” באותה נשימה, ללא שיפוט, ללא היררכיה בין המאזין למשתף, לראות את האחר מבפנים ולהראות לו את מי שאנו בתוך-תוכנו.
  Intimacy = into me you see 

  freedigitalphotos.net | By imagerymajestic

  freedigitalphotos.net | By imagerymajestic

  מה נעים ומה מפחיד באינטימיות?

  נעים: אינטימיות היא חיבור מאד נקי בין אנשים, אמיתי, חיבור מתוך הרבה שקט, ללא הפרעות חיצוניות, ללא פחד,סודות קטנים שלמדנו לרקום להגנתנו נראים פתאום חסרי חשיבות. זו חוויה עילאית שרק בשבילה שווה לחיות

  מפחיד: שאם יראו מי אני באמת, לא ירצו להיות אתי, פחד להרגיש דחויה, זו חוויה של טוטאליות ואם הרגעים האלה יתרבו אני אאבד את המציאות מסביב. מפחיד שיתאכזבו ממני ושלא תהיה הדדיות בחשיפה.

  אני מאמינה שהפחד מאינטימיות הוא הגורם מספר אחד לחוויית הבדידות האנושית. הפחד להתגלות במערומינו, ואולי בשל כך להיות ללעג, להיצלב בכיכר העיר, להינטש, יוצרת בבני אדם צורך לבנות חומות הגנה ומסכות.
  כך קורה שמערכות יחסים שלמות נבנות על תשתית שהיא חסומה מראש על ידי הגנות.
  כך גדלה האנושות עם חור שחור ביכולת  ליצור אינטימיות מצד אחד, אבל צמאה לאינטימיות מצד שני. התוצאה של החסך הזה מתבטאת בחיפוש תחליפים. התחליף הזמין ביותר הוא מין. אנו גדלים מזה עידנים על מסר ברור שגברים רוצים סקס ונשים רוצות אינטימיות. נכון? לא נכון!!!
  משיחות עומק רבות שקיימתי עם גברים ונשים, שנינו רוצים את שניהם. אלא שנשים, בזכות תכונות הורמונאליות ואנרגטיות, פיתחו יכולת גבוהה יותר לחלוק אינטימיות בינן לבין עצמן, וגברים חונכו להיות “גבר-גבר”, קשוחים וחזקים. להסתיר את הצורך באינטימיות עד כדי כך שיכולת זאת צומצמה.

  אז מה עושים? כיצד מגשרים על המרחק שנוצר עם השנים? על כך במאמר הבא…

  לקריאת המאמר המלא 

  מלכה פלדשטיין

  מטפלת מינית והוליסטית
  פיזיותרפיסטית


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!