איך תשמרי על היגיינה בספא ובבריכת חדר כושר

 • הספא שבו אנו מבקרות או בריכת חדר הכושר בה אנו שוחות, יכולים להסב לנו הנאה מרובה אך גם יכולים לגרום לנו לנזק בריאותי, לעתים אפילו חמור- במידה והם אינם מתוחזקים כראוי. כדי שנוכל להמשיך לרחוץ באופן רגוע, מבלי לחשוש שאנו טובלות בתוך מושבת חיידקים, ישנם כמה טיפים שיסייעו לנו לשמור על היגיינה גם בספא וגם בבריכת חדר הכושר.

  freedigitalphotos.net / By marin

  freedigitalphotos.net / By marin

  גוף שנכנס לתוך מים חמימים מבלי שעבר מקלחת קודם, מזהם את המים פי 200 ביחס לגוף שקולח. מוצרי הגנה מהשמש, סבונים שונים, תחליפי לחות- אלו חומרים שהגוף שלנו נושא שאריות שלהם במהלך היום ולא רצוי שנכניס אותם יחד אתנו למים.

  לכן, מומלץ להתקלח לפני ואחרי שנכנסים לספא או לבריכת חדר הכושר, מהסיבות המובנות מאליו. באותה נשימה, חשוב גם לשטוף היטב את בגד הים שבו רחצנו, שבוודאי נושא עליו כעת חיידקים מהשהייה במים. לא מומלץ ללבוש בגד ים פעמיים ברצף מבלי שעבר שטיפה בין שימוש לשימוש.

  חשוב מאוד להקפיד לנעול כפכפי גומי, מי שהולכת יחפה אפילו אם למרחק קצר במקומות ציבוריים זהו מתכון בטוח לפטריות וחשיפה לזיהומים מיותרים שניתנים למניעה.

  כדאי לדעת שכל מקום מוסדר נדרש לבדיקות קבועות אחת לכמה זמן כדי לוודא שהוא עומד בתנאים של משרד הבריאות וזו זכותו של כל לקוח להתרשם מהנתונים הללו במו עיניהם.

  סימני אזהרה מיוחדים

  1. אל תבקרו בספא או בבריכת חדר הכושר אם אתן סובלות או סבלתן מקלקול קיבה.
  2. אם את סובלת מפטרייה בנרתיק הימנעי לחלוטין מביקור בג’קוזי, בריכה או ממקורות מים שעלולים להחריף את הבעיה.
  3. אם העור שלכן סובל מגירוי כלשהו, עדיף גם כן להימנע מביקור במים, מהחשש שהגירוי יחמיר עוד יותר.
  4. במידה ולאחר ביקור בספא או בבריכת חדר כושר הבחנתן בגירויי עור שונים – הם יכולים להצביע על פטריה, גשו מיד להתייעצות אצל הרופא.

  לסיכום, ניתן לבקר בספא ובבריכת חדר הכושר ללא חשש. אמנם לא מדובר במקומות סטריליים, אך אם מקפידים על תנאי ההגיינה המתאימים, לא אמורה להתעורר שום בעיה. 

  מערכת האתר

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!