איך נחסן את ילדינו באופן טבעי לחורף?

 • תגובות
 • הילדים שלנו כל כך מורגלים לתרופות ואנטיביוטיקה, עד שנראה כי הן יוצרות יותר נזק מתועלת. כדי לא להגיע מלכתחילה למצב שיש צורך להשתמש בהן, ישנן דרכים לחסן את הילד שלנו באופן טבעי, לשפר את המערכת החיסונית שלו ולהכין אותו לחורף, כך שלא יצטרך להעביר את רוב העונה בבית חולה.

  http://www.freedigitalphotos.net / By stockimages

  http://www.freedigitalphotos.net / By stockimages

  בקבוק פלאים

  הילד שלכן רשום לגן ילדים? הכינו בקבוק מים מזוקקים בנפח חצי ליטר כשבתוכו טפטפו שתי טיפות שמן לבנדר, שתי טיפות שמן מנטה ושתי טיפות שמן אקליפטוס. מדובר בשמנים אתריים שניתן להשיג בכל חנות טבע ויש להם תועלת רבה למערכת החיסונית. בקשו מהגננת אישור לחטא את כל הפינות של הגן שבוודאי רוויות בחיידקים, באמצעות התרסיס שהכנתם. רוב הגננות ישמחו לשתף איתכן פעולה.

  תזונה מאוזנת ובריאה

  הסוד לשמירה על חיסון טבעי הוא באמצעות תזונה מאוזנת ובריאה. לכן, בעונת החורף אך גם בשאר העונות, מומלץ להמעיט בשימוש במוצרי חלב פרה ויתר המוצרים המשלימים. מדוע? מוצרי חלב הם הגורמים העיקריים למחלות בדרכי הנשימה. לילדים מתחת לגיל שנה ההמלצה היא להימנע לחלוטין מהמאכלים הללו וגם להימנע מצריכת חלבון מן החי וכל מיני סוגי ממתקים ומשקאות ממותקים. מהן האלטרנטיבות? חלב עיזים, חלב שקדים וחלב אורז לדוגמא.

  שטיפה במים פושרים

  בעונת החורף, ילדים שהם אינם עוד בני חצי שנה- מומלץ לא לרחוץ אלא לנקותם באמצעות מקלחת מגבונים בלבד. לעומת זאת, ילדים מעל גיל חצי שנה ניתן לרחוץ במים חמים בתוספת אותם שמנים אתריים שכבר הזכרנו כמו למשל לבנדר וקמומיל. מומלץ תמיד אחרי המקלחת החמה, להעביר דוש מים פושרים על הילד, מדוע? המים הפושרים מעניקים את החיסון הטבעי לגוף ומקטינים את הסיכון להתקררות, בהנחה שחוזרים על הפעולה הזו כל יום. אל דאגה, הילד שלכם לא יתנגד למגע המים הפושרים.

  לסיכום, לשמנים אתריים ורפואה אלטרנטיבית תפקיד חשוב בהכנת הילד לקראת החורף אך גם לתזונה מאוזנת, אשר לא תגרום לו למחלות בדרכי הנשימה. 

  מערכת האתר

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים: