איך להקטין חשיפה ולמנוע הרעלת מתכות כבדות?

freedigitalphotos.net | By lkunl

freedigitalphotos.net | By lkunl

מתכות כבדות מצטברות בגופנו כתוצאה מחשיפה לכימיקלים ומזהמים במזון, במים, בחומרי טיפוח, בחומרי ניקוי, בסיגריות, בכלי בישול ועוד. כאשר הן מצטברות בגוף הן עלולות לגרום להרעלה ובעיות בריאותיות.
קראי עוד על הרעלת מתכות כבדות ואיך לדעת עם את סובלת מעודף מתכות כבדות בגוף

איך ניתן לנקות את הגוף ממתכות כבדות?

זה אמנם נשמע מלחיץ, אך כאמור, הגוף שלנו יודע להתגונן ולהתנקות מהמתכות הכבדות במידה מסויימת.
עלינו מוטלת האחריות לשמור על בריאות מערכת החיסון ומערכות הפינוי של הגוף.

מים – להרבות בשתיית מים, על מנת לשמור על מערכת עיכול תקינה ולסייע בסילוק תוצרי לוואי ופסולת מהגוף בצורה יעילה יותר ע”י הכליות.

תזונה – יש להפחית בצריכה של חלבונים מהחי והצומח בעיקר דגי ים גדולים, שצוברים הרבה מתכות לאורך חייהם. מומלץ לצרוך יותר ירקות, עלים ופירות אורגניים שמכילים ויטמינים ואנטי-אוקסידנטים. כמו כן, מומלץ לצרוך יותר סיבים תזונתיים, שקושרים את המתכות הכבדות ומפרישים אותן מהגוף .

תוספי מזון – במידה וקיים עודף מתכות כבדות ומחסור בויטמינים ובמינרלים בגוף, מומלץ להשלים את החסר בעזרת תוספי תזונה מתאימים, לאחר התייעצות עם איש מקצוע.

ניקוי כבד – הכבד אחראי על מטבוליזם של הגוף, על סינון הדם ועל ייצור מיץ המרה, שאחראי על סילוק חומרים רעילים מהגוף. הכבד אחראי על תהליכים פיזיולוגיים רבים, וביניהם על הפרשת הפסולת שהצטברה מהגוף. על מנת לשמור על פעילות כבד תקינה, מומלץ לבצע תהליך ניקוי כבד אחת לשנה, בליווי של איש מקצוע.

רגישות – על מנת לחזק את הגוף ולמנוע רגישות ואלרגיה, שמכבידים מאוד על מערכת החיסון, מומלץ להוציא מהתפריט התזונתי את המזונות שגורמים לכך, כגון: מוצרי חלב, מתוקים, סוכרים, דבש, תחליפי סוכר ועוד.

פעילות גופנית – מומלצת מאוד להורדת הסטרס וכך גם לסילוק הפסולת והמתכות הכבדות מהגוף.

כלי בישול מתאימים – סירים ומחבתות מאלומיניום גורמים לזליגה של אלומיניום למזון שלנו. מומלץ להימנע מהם כליל. גם מחבתות טפלון נוטות לשחרר חומרים רעילים למזון, במיוחד אם הטפלון שרוט או פגום. עדיף לא להרבות בשימוש בטפלון, לקנות כלים איכותיים, ולהחליף את המחבתות כשהן מתחילות להתבלות. הכי טוב לבשל בסירי נירוסטה ובתבניות פיירקס.

הגנה במקום העבודה – אנשי מקצוע מסויימים חשופים יותר למתכות כבדות: רופאי שיניים, גננים, תכשיטנים, עובדי דפוס, עובדי בניין, עובדי מפעלים למתכות, נגרים ועוד. במידת האפשר, מומלץ להם להשתמש בחומרים נקיים ממתכות כבדות, ולהשתמש באמצעי מיגון מתאימים: מסכות לפנים, בגדים מגינים וכו’.

לסיכום, אם אתם מרגישים סימפטומים לא מוסברים או התפרצות של מחלות ללא סיבה ברורה, מומלץ מאוד לבצע בדיקה לגילוי מתכות כבדות. בכל מקרה – כדאי להגן על עצמכם ולהקטין את הסכנה לחשיפה לפי ההמלצות.

מערכת האתר

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים: