דיקור באפרכסת האוזן – טיפול טבעי, מהיר ויעיל בכאבים שונים, הפרעות עיכול, מצבים נפשיים ועוד

 • auriculuאוריקולותרפיה היא שיטת טיפול המתבצעת באמצעות דיקור בחלק החיצוני של האוזן – האפרכסת.

  מסתבר שבדומה לרפלקסולוגיה, האוזן מתפקדת כמו מפה של הגוף, כאשר כל נקודה באוזן משפיעה על איבר או אזור אחר בגוף. בעזרת דיקור סיני ניתן לאזן את תפקודי האיברים השונים – להפעיל איזורים חלשים ולחזק את הפעילות של איברים “עייפים”.

  השיטה התפרסמה כדרך יעילה לסיוע בירידה במשקל, אך למעשה, בעזרת האוריקולותרפיה ניתן לטפל גם בכאבים, בשיבושים ביוכימיים וכן בהרגעת הנפש.

  השיטה מתבססת על ידע סיני עתיק בן 2500 שנה, אך במאה הקודמת נעשו מחקרים ומיפוי מדוייק של כל אזור האפרכסת באמצעים מודרניים. בשנת 1987 השיטה זכתה להכרה מלאה על ידי ארגון הבריאות העולמי וכיום יש סטנדרטיזציה של הטיפול והוכחות מחקריות ליעילותו.

  באילו מחלות הטיפול יעיל?

  כאבי שלד, מפרקים ושרירים המטופלים מדווחים על תוצאות כבר מהטיפול הראשון, עד כדי הפחתת הצורך בתרופות. הדיקור מפעיל את מנגנוני הריפוי ושיכוך הכאב הטבעיים של הגוף, וכך כמובן אפשר להימנע מתופעות הלוואי של המשחות, הסטרואידים או התרופות האחרות.

  דורבן בעקב – תופעה מציקה ונפוצה שמפריעה בהליכה. הטיפול גורם להפרשת חומרים משככי כאבים (אנדורפינים) וכן תורם להפחתת הדלקת.

  מיגרנות וכאבי ראש – אוריקולותרפיה היא השיטה היעילה ביותר לטיפול במיגרנות, הטיפול מהיר ואפקטיבי. מיגרנות נגרמות בדרך כלל על רקע הורמונלי (בעיקר אצל נשים), כתוצאה מלחץ, או הפרעות שינה. אוריקולותרפיה נוגעת בכל האזורים האלה.

  מחלות דרכי העיכול – קרוהן וקוליטיס, מעי רגיז ועוד – הקלה מיידית בכאבי הבטן, הפחתת תדירות וחומרת ההתקפים.

  מחלות עור – פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס ומחלות עור נוספות – היעלמות של הנגעים ומניעת הופעה של נגעים חוזרים.

  מצבים נפשיים – חרדות, דכאון אחרי לידה – כאמור, השיטה יעילה להרגעה ואיזון נפשי, וכן לאיזון הורמונלי – ולכן יעילה מאוד במצבים של דכאון אחרי לידה. היתרון הגדול הוא שאין שימוש בכימיקלים שמשפיעים על ההנקה והתוצאות מהירות.

  לסיכום – אוריקולותרפיה היא שיטת טיפול טבעית, יעילה ובטוחה למגוון של מצבים בריאותיים ונפשיים. מהירות התגובה של הגוף מביאה לתוצאות משמעותיות בזמן קצר, אפילו כבר מהטיפול הראשון. זהו שילוב נפלא של ידע מזרחי עתיק יומין עם טכנולוגיה מערבית חדשנית.

  מערכת האתר

  "מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
  עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!