איך לשמור על אורח חיים בריא בלוח זמנים עמוס

 • אין לי זמן להתעמל,  לא היה לי זמן להכין אוכל בריא, יש לנו כל הזמן תירוצי זמן…אספתי עבורכם את הטיפים המוצלחים ביותר שעוזרים לי וגם יעזרו לכם לשמור על אורח חיים בריא ביומיום הכל כך עמוס שלנו.

  ■ לתכנן את כל הארוחות העיקריות של השבוע ביום שבת. לראות מה יש במקפיא, מה צריך להפשיר מה צריך לקנות. כדאי גם לשוטט באתרי מתכונים אהובים, לבחור מתכונים קלים ולהיערך בהתאם.

  ■ להכין כמויות גדולות, תמיד להכין יותר ולהקפיא במנות. למשל קטניות שהן נורא בריאות ועוזרות בירידה במשקל – לאחר ההכנה להקפיא במנות של חצי כוס, להוציא בבוקר להפשרה ולהוסיף לאורז/כוסמת/גריסים יחד עם ירקות זו ארוחה נהדרת ומשביעה.

  ■ ארוחת צהריים היא תמיד שאריות. ארוחת צהריים לעבודה היא תמיד שאריות מהארוחה העיקרית של אתמול, אני אורזת לי בקופסא, וכך נמנעת מלאכול בחוץ!

  ■ אני מכינה לפחות 3 סוגי סלט ביום שבת, זה מחזיק בד”כ עד יום רביעי! בזמן ההכנה אני שמה כמה ירקות חתוכים בקופסא למחר בצהריים.

  ■ אני מכינה 5 ביצים קשות בשבת. זה מציל אותי כשאני חוזרת מורעבת הביתה ואין מה לאכול…זה גם מעולה כארוחת ביניים ביחד עם ירקות.

  ■ אני בוחרת 2 ארוחות בוקר קלילות ומחליפה ביניהם במהלך השבוע. הבקרים שלי מטורפים, ואני צריכה ארוחת בוקר ממש מהירה וקלה. יש לי 2 ארוחות בוקר שאני אוהבת, יוגורט עם כוס פייבר1 ופרי או שתי פרוסות לחם שיפון עם אבוקדו וירקות. ככה אני לא מסתבכת בבקרים וחוסכת זמן התלבטויות מיותר.

  ■ להחזיק מלאי של ירקות קפואים, זה פתרון נהדר! הירקות הקפואים הם איכותיים ביותר וזמן ההכנה שלהם קצר, את יכולה להקפיץ עם שום וסויה ברוקולי ושעועית ירוקה לשים על אורז מלא עם הקטניות שהפשרת בבוקר וזה גם טעים וגם משביע, לוקח גג 15 דקות הכנה.

  ■ בגדי התעמלות ונעליים תמיד ברכב, אם הם יהיו איתך גם ברכב, תוכלי לנצל כל זמן פנוי להתעמל, למשל אם התבטלה לך פגישה והתפנו לך כמה שעות בבוקר – צאי להתעמל, אם בעלך הפתיע וחזר מוקדם הביתה את יכולה ישר מהעבודה ללכת להתעמל.

  לאכול בריא ולהגיע לתוצאות לא צריך להיות עבודה קשה מדי, זה צריך להיות פשוט וקל להתאמה לחיים העסוקים שלנו – אחרת איך נתמיד???

  דנה אורן - מאמנת אישית להרזיה

  דנה אורן - מאמנת אישית להרזיה

  מלווה נשים בתהליך הרזיה שמתמקד בשינוי הרגלים, שינוי חשיבה ויחס לאוכל -לאכול כמו שרזים אוכלים.


  טיפים ומאמרים נוספים:

  המדריך המלא לירידה במשקל!